Izu Ugonoh
Zdjęcie: TVP SPort

Szpilka i Ugonoh wciąż na celowniku KSW?

Dwóch polskich bokserów może przejść do MMA. A przynajmniej nie wyklucza tego Martin Lewandowski - współwłaściciel KSW.

Zarówno Artur Szpilka, jak i Izu Ugonoh nie mogą zaliczyć ostatnich tygodni do udanych.

Szpilka w minioną sobotę przegrał z Dereckiem Chisorą w Londynie, przez nokaut w drugiej rundzie. Mimo porażki zapowiedział, że będzie dalej kontynuował bokserską karierę. Martin Lewandowski uważa, że Szpilka wciąż może odegrać ważną rolę na polskim rynku. Jednocześnie podkreślił, że propozycja przejścia Szpilki do KSW jest nadal aktualna. 30-letni zawodnik kilka miesięcy temu był już łączony z MMA.

Czy Szpilka trafi do KSW? Moja propozycja jest nadal aktualna, ale nie czuję żadnej presji czasowej. Niech najpierw odpocznie i poukłada sobie wszystko w głowie. Dopiero potem na spokojnie możemy porozmawiać o ewentualnych startach w MMA. Moje stanowisko zna – powiedział Lewandowski w wywiadzie dla Sport.pl.

Z kolei z boksem żegna się Izu Ugonoh, a przynajmniej tak wynika z jednego z jego ostatnich wpisów na Instagramie.

Dla przypomnienia – Ugonoh na początku lipca przegrał w Rzeszowie, z mało znanym szerszej publiczności Łukaszem Różańskim.

Wcześniej odniósł osiemnaście wygranych w dziewiętnastu starciach.

Z Izu jest podobna sytuacja, co z Arturem. Rozmawialiśmy już poważnie o MMA kilka lat temu, ale wówczas Izu wciąż miał duże ambicje bokserskie. Ugonoh w KSW? To temat, który warto przemyśleć. Ale dopiero wróciłem z urlopu i mam dużo spraw na głowie, więc dajmy sobie jeszcze trochę czasu. Poza tym Izu też musi sobie odpowiedzieć na pytanie: co chce w życiu robić. Na pewno mam rękę na pulsie – stwierdzi Lewandowski.

Przeczytaj także: Lewandowski: Daley jest mocno brany pod uwagę jako rywal Soldicia

Kategorie
KSW

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.