ACA 100 Temirov
ACA

ACA 100: Abdul-Rakhman Temirov podejmie Kurbana Taygibova!

Matchmakerzy największej organizacji MMA w Europie dodali kolejne starcie do karty walk ACA 100 - Abdul-Rakhman Temirov stanie naprzeciw Kurban Taygibova.

Na gali ACA 100 Temirov wróci po porażce, którą odniósł z rąk Alexeya Polpudnikova i z pewnością będzie chciał powrócić na zwycięski szlak.

Temirov legitymuje się całkiem przyzwoitym bilansem walk – wygrał dwanaście starć, przegrał cztery. Przegrywał z Zabitem Magomedsharipovem, który aktualnie świetnie radzi sobie w UFC, Magomedem Kokovem, który od zawsze znajdował się w czołówce ACB/ACA oraz wspomnianym już wcześniej Alexeym Polpudnikovem. Porażkę zadał mu również dużo bardziej doświadczony João Luis Nogueira. Najcenniejszymi skalpami Temirova są z kolei Tural Ragimov, którego znokautował na gali ACB 90 kopnięciem na korpus oraz Denis Silva, którego pozbawił świadomości jednym ciosem.

Kurban Taygibov będzie z całą pewnością bardzo wymagającym przeciwnikiem. Zaznał tylko jednej porażki – w debiutanckiej walce. Od tej pory wygrał osiem walk z rzędu – a jeśli liczyć także starty amatorskie – dziesięć. Największym sukcesem Taygibova jest wygrana nad aktualnym pretendentem do tytułu mistrzowskiego wagi piórkowej, Felipe Froesem. Do starcia doszło na gali WFCA 50. Po trzech rundach sędziowie większościową decyzją wskazali na Taygibova. Pokonał również pogromcę Igora Michaliszyna, Loma-Aliego Nalgieva. Co ciekawe, dla Taygibova będzie to pierwsza walka dla ACA. Do tej pory walczył dla największych rosyjskich organizacji MMA czyli M-1, FNG, WFCA czy Battle on Volga.

Na gali ACA 100 oprócz starcia Temirov vs Taygibov będziemy mogli zobaczyć m.in Diego Brandao. W innej ciekawej walce Magomedrasul Khasbulaev podejmie Alexadre Bezerrę.

Kategorie
ACA

Leave a Reply

Powiązane