ACA 97 Butorin
ACA

ACA 97: Alexey Butorin podejmie Evgeniya Egemberdieva!

Matchmakerzy ACA zakontraktowali kolejne ciekawe starcie zbliżającej się gali ACA 97 w Krasnodarze.

Na gali ACA 97 w Krasnodarze Alexey Butorin podejmie Evgeniya Egemberdieva. Obydwaj zawodnicy będę chcieli przedłużyć swoją passę zwycięstw.

Butorin legitymuje się bilansem 14-3. Trzynaście starć wygrał nokautując rywali a w jednym wygrał przez poddanie. Z kolei wszystkie trzy porażki odniósł przez poddania. W pokonanym polu zostawili go Aung La N Sang, Jonas Billstein i Gamzat Khiramagomedov. Sam z kolei znokautował m.in Nikolę Dipchikova i Cory’ego Hendricksa. W ostatnim starciu pokonał innego zawodnika znanego z ciężkich pięści – Daniela Toledo, którego lekarz nie dopuścił do drugiej rundy pojedynku. Butorin stoczył dla ACB/ACA sześć walk – w czterech nokautował swoich rywal a w dwóch przegrywał.

Egemberdiev powraca do klatki ACA po najważniejszej wygranej w karierze. Na gali ACA 95 pokonał byłego mistrza ACB w wadze półciężkiej, Batraza Agnaeva. Legitymuje  się bilansem 10 wygranych oraz jednej porażki. Zadał mu ją Cory Hendricks na gali ACB 69. Starcie trwało niecałe dwie minuty a Hendricks naruszył Egemberdieva kopnięciem w głowę i dokończył dzieła zniszczenia serią uderzeń. Walka z Butorinem będzie dla Egemberdieva kolejnym istotnym wyzwaniem i z pewnością reprezentanta Kazachstanu nie czeka łatwa przeprawa. Zarówno Egemberdiev jak i Butorin większość walk zakończyli uderzeniami i jest niemal pewne że i w tym starciu walka znajdzie rozstrzygnięcie w tej właśnie płaszczyźnie.

Na gali ACA 97 oprócz starcia Butorin vs Egemberdiev będziemy mogli zobaczyć także powracającego po porażce Arbiego Agujeva oraz byłego zawodnika UFC Bruno Silvę. Do walk powróci także Yusup Raisov a główną walką gali w Krasnodarze będzie rewanżowe starcie Evgeny’ego Goncharova z Tonym Johnsonem.

Kategorie
ACA

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.