ACA 100 Vagaev
ACA

ACA 100: Abubakar Vagaev podejmie Fernando Gonzaleza!

Jubileuszowa rozpiska gali ACA 100 została wzbogacona o starcie Vagaev vs Gonzalez. Dla byłego mistrza WFCA będzie to pierwsza walka od sensacyjnej utraty pasa.

Abubakar Vagaev zdobył mistrzowski pas WFCA w kategorii półśredniej pokonując Beslana Ushukova na gali WFCA 43. Było to rewanżowe starcie za galę WFCA 32. Wówczas Ushukov znokautował Vagaeva w drugiej rundzie pojedynku. Pasem nie nacieszył się długo, gdyż stracił go na rzecz Murada Abdulaeva na gali WFCA 53. Vagaev walczył już dla ACB w 2014 roku. Stoczył trzy pojedynki i wszystkie trzy rozstrzygnął na swoją korzyść. Pokonał wówczas m.in Piotra Wołowika.

Fernando Gonzalez to prawdziwy weteran MMA – legitymuje się bilansem 28-17. Stoczył dziewięć walk dla Bellatora z czego wygrał aż siedem z nich. Przegrał jedynie z Lorenzem Larkinem oraz Michaelem Page’m. Dla SCB zadebiutował w walce z Piotrem Strusem i przegrał z nim niejednogłośną decyzją sędziowską. Werdykt w tej walce wzbudził pewne kontrowersje, gdyż to Polak bezsprzecznie rozdawał karty w tym pojedynku i co najmniej dziwne wydawało się wypunktowanie tej walki na korzyść jego rywala. Drugą walkę stoczył na gali ACA 96 w Łodzi i został w niej wypunktowany przez Eliasa Silvério.

Na gali ACA 100 będziemy mogli zobaczyć walki takich zawodników jak Magomed Bibulatov, Diego Brandao natomiast w walce wieczoru jubileuszowej gali Salman Zhamaldaev podejmie Felipe Froesa.

Czy Waszym zdaniem na gali ACA 100 Abubakar Vagaev powróci na zwycięski szlak?

Kategorie
ACA

Leave a Reply

Powiązane