Cris Cyborg
USA Today

Cris Cyborg oficjalnie podpisała umowę z Bellatorem!

Cris Cyborg (21-2, 1 NC) długo nie rozglądała się za nowym pracodawcą. Brazylijka podpisała umowę z Bellatorem.

Zdaniem Bellatora kontrakt jest jednym z najdroższych w historii MMA.

Pracowałem z wieloma sportowcami przed ponad trzydzieści lat promowania sportów walki. Nikt nie może równać się z Cyborg, to najbardziej dominująca kobieta w historii MMA i będzie idealnie pasować do Bellatora – stwierdził z dumą Scott Coker, po podpisaniu umowy.

Cyborg i Coker współpracowali już w Strikeforce w 2016 roku.

Bellator ma wiele zawodniczek w mojej dywizji, a to oznacza, że będzie wiele walk w ciągu roku z czego jestem zadowolona. Moim celem jest sięgnięcie po pas mistrzowski w tej samej dywizji, walcząc dla czterech różnych organizacji – powiedziała z kolei Cyborg.

Weteranka może pochwalić się tytułami mistrzowskimi w Strikeforce, Invicta i UFC.

Brazylijka została zwolniona miesiąc temu z UFC w związku z narastającym konfliktem z Daną Whitem. Sytuację zaostrzyły zmanipulowane materiały wideo, w których sugerowano iż prezydent UFC kłamie wypowiadając się na temat Cyborg w wywiadach.

Przez ostatnie piętnaście lat Cris dała się poznać za niezwykle silną zawodniczkę z doskonałymi umiejętnościami w Muay Thai. W UFC zadebiutowała w 2015 roku pokonując Leslie Smith. Na UFC 219 w 2017 roku wygrała z Holly Holm i została mistrzynią wagi. Pas straciła rok później w konfrontacji z Amandą Nunes.

Przeczytaj także: Rdza ringowa problemem Khabiba? „Każdy jest inny”

Kategorie
Bellator

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.