Bader Jackson
Zdjęcie: MMA Junkie - USA Today

Bellator 226: Było blisko do bójki „Rampage’a” z Baderem!

W nocy z soboty na niedzielę w San Jose odbyła się gala Bellator 226. W walce wieczoru Ryan Bader stanął do obrony mistrzostwa wagi ciężkiej w starciu z Cheickiem Kongo.

Wydarzenie przyniosło sporo kontrowersji. Walka wieczoru nie została dokończona. Lekarze nie pozwolili Kongo na kontynuowanie pojedynku, po tym jak Bader włożył mu palec w oko. Ogłoszono zatem no contest. Tym samym Bader dalej posiada tytuł mistrzowski.

Do ciekawych scen doszło po walce. Do klatki wtargnął… Quinton „Rampage” Jackson. Weteran MMA prowokował Badera i było blisko do bójki między zawodnikami. Natychmiast zareagowało kilku ochroniarzy.

Bader skomentował zachowanie Jacksona po gali. Wyjawił iż „Rampage” sugerował, że Ryan specjalnie włożył palec w oko Kongo. Jackson także ostro wyzywał Badera.

Quinton Jackson rozpoczął karierę w MMA w 1999 roku. Był związany między innymi z organizacją Pride. W 2007 roku zadebiutował w UFC. Zwolniony został po serii trzech porażek z rzędu. Co ciekawe jedną z nich… doznał właśnie  w konfrontacji z Baderem w 2012 roku. Zadecydowała wtedy decyzja sędziów. Ostatni raz do klatki wszedł rok temu, 29 września. Pokonał wtedy Wanderlei’a Silvę po serii ciosów pod koniec drugiej rundy.

Można zastanawiać się czy sytuacja zostanie wykorzystana, by doprowadzić do rewanżu Jacksona z Baderem.

Przeczytaj także: Drastyczna kontuzja Alberta Gonzalesa na gali Bellator 226! [WIDEO]

Kategorie
Bellator

Napisz komentarz

*

*

Powiązane