Martin Lewandowski zdradza kiedy wróci KSW 53
Zdjęcie: sport.onet.pl

„Mamy rozpisaną kartę walk…” – Martin Lewandowski zdradza kiedy KSW wróci do akcji

Wszyscy nie mogą się doczekać powrotu sportu do życia. MMA także wraca, już w ten weekend będziemy delektować się gala UFC 249, do akcji wraca również największa polska organizacja KSW.

Martin Lewandowski zdradził w wywiadzie dla onet.pl, że kartę walk mają już gotową na najbliższą galę. Jak wiadomo gala KSW 53 i 54 zostały odwołane z powodu koronawirusa. Polska organizacja zdecydowała się na studyjny powrót pod koniec maja, lub początek czerwca.

Pierwszą galę planujemy pod koniec maja albo początek czerwca. Liczymy się z tym, że wydarzenia odbędą się i też w lipcu i sierpniu.

Wszystkie standardowe procedury trzeba będzie stosować podczas wydarzenia. Problemami w sportach walki jest kontakt pomiędzy zawodnikami, a także sam sposób przygotowań, bo jest on niesamowicie utrudniony.

– zdradził Martin Lewandowski.

Współprowadzący organizację KSW zapewnia, że niebawem powinniśmy poznać głównych bohaterów gali studyjnej.

Forma gali w studiu nie jest nam obca. Projekt nadal nam przyświeca. Gospodarka zaczyna odżywać, a obostrzenia powoli zostają znoszone.

Mamy rozpisaną kartę walk na najbliższe dwie gale. Bardzo dynamicznie się ona zmienia, ponieważ zawodnicy poprzez czas w jakim przyszło im trenować różnie łapią i tracą formę.

– powiedział Lewandowski.

Coraz więcej zawodników KSW wydaje się być w gotowości do powrotu do klatki, ale nadal nie wiadomo kiedy będziemy mogli obejrzeć zagraniczne gwiazdy polskiej organizacji. Większość mistrzów KSW to zagraniczni zawodnicy. Problemy z przylotem do Polski będzie miała trójka reprezentantów Wielkiej Brytanii.

Scott Askham, Phil De Fries, a także Norman Parke mogą prędko nie pojawić się w KSW z powodu sytuacji wirusa w Wielkiej Brytanii. Nie jest pewna też sytuacja Parnassa oraz Racica. W tym wypadku musimy uzbroić się w cierpliwość, gdyż prawdopodobnie tych mistrzów prędko nie zobaczymy w klatce KSW.

Przeczytaj także: Analiza walki Cerrone vs. Pettis 2

 

 

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane