KSW o sytuacji Du Plessisa

„Nasza współpraca układała się wzorowo” – KSW o sytuacji Dricusa Du Plessisa

Sytuacja pomiędzy Dricusem Du Plessisem, a KSW wydaje się być napięta w ostatnich dniach, chociaż polska organizacja nie ma sobie nic do zarzucenia.

Dyrektor sportowy KSW, Wojsław Rysiewski gościł ostatnio w podcaście Pawła Wyrobka z MMA Rocks. Matchmaker polskiej organizacji zabrał głos w sprawie sytuacji Dricusa Du Plessisa. Jak wiadomo Afrykaner chce odejść z KSW i zasilić szeregi UFC. Na to zgody jednak nie wyraża polski pracodawca, warto przypomnieć, że Dricus związał się z KSW niedawno nowym kontraktem.

W grudniu 2018 roku podpisaliśmy z Dricusem nowy kontrakt na kolejne cztery walki. Zaproponowaliśmy zawodnikowi godne warunku, nie mniejsze niż za ostatnią walkę o pas, a Afrykaner świadomie i nieprzymuszany przez nikogo podpisał nową umowę.

Dricus Du Plessis to świetny zawodnik i do początku tego roku nasza współpraca, mimo pechowych sytuacji, zawsze układała się wzorowo. W tej sprawie jednak nie czujemy, żeby druga strona traktowała nas poważnie i chciała znaleźć rozwiązanie sytuacji, które zadowoli obie strony.

Poinformowaliśmy nowego menadżera zawodnika, że do rozmów wrócimy, kiedy panująca na świecie i w Polsce pandemia pozwoli nam na ściąganie zawodników z zagranicy bez konieczności przechodzenia kwarantanny.

– powiedział Wojsław Rysiewski.

Dricus Du Plessis miał walczyć na KSW 53 z Michałem Materlą, jednak doznał kontuzji. Jak mówi Rysiewski – do tej pory nie otrzymali dokumentu potwierdzającego kontuzję.

Potwierdziliśmy Dricusowi występ na KSW 53 i następnie zaproponowaliśmy pojedynek z Michałem Materlą. Zawodnik, zaakceptował termin, nawet wyjechał do USA przygotowywać się do walki, ale później zgłosił, że doznał urazu dłoni. Do dzisiaj jednak nie przedstawił w tej sprawie, żadnej dokumentacji medycznej.

– zdradził dyrektor sportowy KSW.

Cały podcast możecie obejrzeć poniżej:

 

Kategorie
KSWNEWS

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.