Andrzej Grzebyk KSW
Zdjęcie: facebook.com/fightexclusivenight

Oficjalnie: Andrzej Grzebyk wzmocnił szeregi KSW

Organizacja KSW poinformowała w mediach społecznościowych o podpisania kontraktu z Andrzejem Grzebykiem (16-3).

Grzebyk kojarzony jest przede wszystkim z występów w organizacji Fight Exclusive Night. Był tam podwójnym mistrzem. Ale od grudnia było wiadomo, że opuści tą federację. Początkowo zawodnika z Tarnowa łączono z przenosinami do UFC. Ostatecznie po kilku miesiącach podpisał kontrakt z KSW, a do wyboru miał jeszcze ofertę z ACA.

Podwójny mistrz organizacji FEN zasila szeregi KSW! Już niedługo zobaczcie Andrzej Grzebyk w akcji 👊

Opublikowany przez KSW Czwartek, 21 maja 2020

Zawodnicy, decydując o tym, gdzie będzie ich zawodowy dom, biorą pod uwagę znacznie więcej niż tylko własne preferencje. Poza pieniędzmi dla partnerów i sponsorów zawodnika liczą się takie elementy jak oglądalność i popularność gal oraz kolektywny odbiór całej organizacji. Te elementy niekiedy wydają się mieć największe znaczenie. KSW to najlepsza europejska federacja, ciężko więc nie ulec wrażeniu, że nasz nowy nabytek podjął właściwą decyzję na dziś i na przyszłość – komentuje współwłaściciel KSW Maciej Kawulski w rozmowie dla Sportowe Fakty WP.

Grzebyk w FEN rywalizował od 2015 roku. W 2018 roku sięgnął po mistrzostwo wagi średniej pokonując Thiago Vieirę. Rok później tytuł mistrza wagi półśredniej odebrał Kamilowi Gniadkowi.

Przeczytaj też: Scott Askham o rewanżu z Mamedem Khalidovem: Dla mnie ta walka nie ma sensu

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane