Dana White
Zdjęcie: foxbusiness.com

„Zarobił tyle pieniędzy, że może nie pracować do końca życia” – Dana White o decyzji Jona Jonesa

Wciąż nie do końca jasny jest status Jona Jonesa w UFC.

Konflikt na linii Jones – Dana White rozpoczął się, gdy UFC nie zgodziło się na zestawienie Jona z Francisem Ngannou. Prezydent organizacji w jednym z wywiadów stwierdził wprost, że „Bones” żądał zbyt dużych pieniędzy za taką walkę. Do tego za nieopłacalne uznał jednorazowy skok Jona do dywizji ciężkiej.

Jones zareagował na to zaskakująco. Zarzucił White’owi, że kłamie. W pewnym momencie zasugerował nawet, że UFC może go zwolnić. W końcu w niedzielę Jon napisał na Twitterze, że zrzeka się tytułu mistrza wagi półciężkiej.

– Jon Jones jest jednym z najlepszych w historii. Decyzją, którą chce podjąć w sprawie swojej kariery, należy do niego. Realia są takie, że zarobił wystarczająco dużo pieniędzy na walczeniu, że może zakończyć karierę i nigdy więcej nie pracować – stwierdził White w rozmowie dla w rozmowie z „The Canadian Press”.

Samo UFC na razie nie wydało żadnego oficjalnego ogłoszenia na temat potencjalnego wakatu mistrzostwa wagi półciężkiej. Zwlekanie w tej sprawie sugeruje niektórym fanom, że albo White czeka wciąż na zmianę zdania przez Jonesa, albo jest to gra pod publiczkę. By „Bones” wreszcie dopiął swego i wynegocjował większą kwotę za kolejny występ.

Przeczytaj też: Jon Jones wakuje tytuł mistrzowski! Szansa dla Jana Błachowicza?

Kategorie
NEWSUFC

Dodaj komentarz

Powiązane