KSW Maciej Kawulski MartinLewandowski
Zdjęcie: facebook.com/konfrontacja

Właściciele KSW komentują zmianę w walce wieczoru na KSW 54

Martin Lewandowski i Maciej Kawulski zabrali głos na temat kontuzji Musaeva i walki Ziółkowski vs. Gamrot.

Przez kontuzję Shamila Musaeva (14-0) w walce wieczoru KSW 54 nastąpiła roszada. O pas wagi lekkiej zmierzą się Marian Ziółkowski (21-7-1) i obecnie panujący mistrz Mateusz Gamrot (16-0 1NC). Głos na ten temat zabrali sami właściciele federacji KSW – Martin Lewandowski i Maciej Kawulski.

Shamil Musaev doznał kontuzji kolana. Dosłownie kilka dni po przyjeździe na terytorium Polski został przewieziony do europejskiego gymu, w którym się przygotowuje – UFD w Niemczech. Tam odnowiła się stara kontuzja. Pękła kość w stawie kolanowym, zrobił się duży obrzęk. – informuje Kawulski

Na ostatniej prostej przygotowań do walki Szamilowi odnowiła się kontuzja kolana. Rozległość urazu konsultował nam zaprzyjaźniony z Federacją KSW, jeden z najlepszych specjalistów w tej dziedzinie dr. Łukasz Nagraba z warszawskiego MD Clinic. Byliśmy nawet gotowi na ściągnięcie Musaeva do Warszawy jeszcze w miniony weekend na specjalne zabiegi, które miały poprawić stan urazu. Niestety kontuzja okazała się na tyle poważna, że nie było mowy o możliwości walczenia – mówi Lewandowski

Okazało się, że wystawienie go do walki wiązałoby się z ogromnym ryzykiem, nawet mogłoby to doprowadzić do przymusowego zakończenia kariery – dodaje Kawulski. Na szczęście w tej kategorii wagowej odbywa się jeszcze druga walka i takim następnym zawodnikiem w eliminatorze o pas był Marian Ziółkowski. Marian jest w świetnej formie, jest to dla niego wielka szansa na zamieszanie tą kategorią wagową. Szczęście w nieszczęściu, że walka o pas KSW odbędzie się między Polakiem a Polakiem. Ziółkowski ma wszystkie elementy potrzebne do tego, aby ten pas zdobyć, a później go długo bronić. Smutne, że zmiana jest konieczna, ale na szczęście nie jest to „zapchajdziura” tylko walka, która jest pełnowartościowym pojedynkiem o pas. Ta walka zadowoli również ludzi, którzy lubią oglądać MMA dla emocji, a nie dla trofeów – dodał.

Gala KSW 54 odbędzie się 29 sierpnia w studiu telewizyjnym. Oglądać ją można tylko w systemie PPV, którego cena wynosi 29 zł.

Karta walk KSW 54:

70,3 kg: Mateusz Gamrot (16-0 1NC) vs Marian Ziółkowski (21-7) – Walka o pas kategorii lekkiej

120,2 kg: Izuagbe Ugonoh (0-0) vs Quentin Domingos (5-1)
120,2 kg: Michał Andryszak (20-8) vs Michał Kita (19-11-1)
70,3 kg: Maciej Kazieczko (6-1) vs Karlo Caput (8-1)
61,2 kg: Paweł Polityło (4-2) vs Bogdan Barbu (16-11)
70,3 kg: Łukasz Rajewski (9-6) vs Bartłomiej Kopera (9-5)
77,1 kg: Adam Niedźwiedź (7-3) vs Kacper Koziorzębski (6-2)
70,3 kg: Sebastian Rajewski (8-5) vs Armen Stepanyan (6-3)

 

Źródło: Onet/Polsat Sport

Przeczytaj też: MATEUSZ GAMROT I MARIAN ZIÓŁKOWSKI KOMENTUJĄ SWÓJ POJEDYNEK I ROSZADY NA KARCIE KSW 54

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.