fot. UFC (Brandon Magnus/ Zuffa LLC)

„Walka z najlepszymi zawodnikami pokazuje twoją wartość” – Khabib Nurmagomedov o Jose Aldo!

Nie "upiekło się" również Conorowi McGregorowi.

Były mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov (29-0) w dość mocnych słowach wypowiedział się o Jose Aldo (30-7), a dokładniej o jego zwycięstwie nad Pedro Munhozem (19-6). Dagestańczyk uważa, że o „drugiej młodości” Brazylijczyka będzie można dopiero mówić wtedy, kiedy pokona on kogoś z czołówki kategorii koguciej w UFC. W swojej wypowiedzi Khabib wspomniał również Conora McGregora uważając, że Irlandczyk w walkach z mocniejszymi rywalami zachowuje się jak „przestraszony kurczak”.

„Dostał baty w walce z Petrem, prawda? Koleś wygrał jedną walkę i wszyscy o nim mówią. Kiedy Conor walczył z „Cowboyem” wyglądał jak lew. Kiedy walczy z silniejszymi przeciwnikami wygląda jak przestraszony kurczak. Walka z najlepszymi zawodnikami pokazuje twoją wartość. Poziom piłkarskiej reprezentacji Rosji można zobaczyć w meczu z Chorwacją, a nie z Maltą.”

„Walka z „Cowboyem” nie pokaże jaki poziom reprezentujesz, tak samo jak nie pokazuje tego walka Aldo z Munhozem. Dajmy Aldo zawalczyć z Petrem w ten sam sposób. Wtedy będziemy mogli stwierdzić, że znowu jest „na szczycie”. Widzieliście co on zrobił w walce. Skupił się na obronie i czekał, aż sędzia zakończy walkę. Kiedy zawodnik przyjmuje ciosy będąc przytomnym i nie broni się, to ja nazywam takich zawodników biznesmenami. Oni wychodzą tylko po pieniądze.

„Są prawdziwi mistrzowie, którzy walczą do końca ze wszystkimi. Oni nie walczą o pieniądze. Owszem są one dla nich ważne, ale oni mają również w sobie ducha rywalizacji. Nie ma zatem co mówić o „drugiej młodości” Aldo. Możecie spróbować to udowodnić ile chcecie, ale ja przez to przeszedłem. Wiem lepiej niż ty. Ty jesteś dziennikarzem, a ja zawodnikiem.”

Jose Aldo obecnie zanotował dwa zwycięstwa z rzędu pokonując Marlona Verę (17-7-1) oraz wcześniej wspomnianego Pedro Munhoza. Przed tymi walkami Brazylijczyk stoczył walkę o pas, w której pokonał go Petr Yan (15-2).

Źródła: RT Sport, MMA Junkie, MMA Rocks!

Przeczytaj też:  “CZASEM ZASTANAWIAM SIĘ, CZY NAPRAWDĘ JESTEM MISTRZEM” – NGANNOU CZUJE SIĘ LEKCEWAŻONY PRZEZ UFC

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.