Droga do XTB KSW 88: Rutkowski i Kaczmarczyk
Zdj. KSW

Droga do XTB KSW 88: Rutkowski i Kaczmarczyk

W walce wieczoru gali XTB KSW 88 dojdzie do starcia nazywanego „Bitwą o Radom”.

W pojedynku tym zmierzy się w okrągłej klatce dwóch lokalnych bohaterów. Daniel Rutkowski były pretendent do tytułu wagi piórkowej, stanie do rywalizacji z młodym wilkiem polskiego MMA, Patrykiem Kaczmarczykiem.

Daniel Rutkowski nie bez kozery nazywany jest najlepszym polskim fighterem wagi piórkowej.

Polak od roku 2016 został pokonany tylko raz. Przegrał starcie mistrzowskie z Salahdine’em Parnase’em. W szesnastu innych walka tryumfował. Radomianin jest byłym mistrzem organizacji FEN oraz Babilon MMA. Na szesnaście zawodowych wygranych aż osiem razy kończył przeciwników przed czasem. W KSW sile jego umiejętności ulegli: Filip Pejic, Reginaldo Vieira, Lom-Ali Eskiev i Adam Soldaev.

Popularny „Rutek” ostatni raz walczył w czerwcu. Podczas gali XTB KSW Colosseum 2 zmierzył się z jednym z najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia Adamem Soldaevem i przerwał jego świetną serią siedmiu wygranych z rzędu. Daniel od początku narzucał swoje tempo i styl walki. Był lepszy zarówno w stójce, jak i parterze i na przestrzeni piętnastu minut pokazał swoją dominację. Teraz Daniel zetrze się z kolejnym młodym wilkiem polskiego MMA i zapowiada, że i tym razem udowodni swoją wyższość w klatce. Rutkowski jest przekonany, że w każdej płaszczyźnie walki góruje nad Patrykiem i zamierza to udowodnić w okrągłej klatce.

Dla Patryka Kaczmarczyka walka podczas gali w Radomiu będzie siódmym pojedynkiem w okrągłej klatce.

Reprezentant RKT Radom jest byłym mistrzem organizacji Armia Fight Night. Wchodzą do KSW był niepokonany i miał za sobą sześć wygranych z rzędu. Został również nagrodzony prestiżową statuetką Heraklesa w kategorii „Odkrycie roku 2020”. Już w okrągłej klatce po efektownych bojach pokonał Michała Sobiecha, Michała Domina, Pascala Hintzena i Daniela Tărchilę, musiał jednak uznać wyższość Roberta Ruchały i Dawida Śmiełowskiego. Patryk ostatni raz bił się na gali XTB KSW 85 i zmierzył się z młodym talentem z Mołdawii, Danielem Tărchilą. Pojedynek był efektowny i dynamiczny, a młodzi zawodnicy dali wyrównaną walkę, w której fani oglądali świetne wymiany stójkowe i ciekawe akcje w parterze. Ostatecznie jednak po trzech rundach sędziowie zwycięzcą starcia wskazali Patryka Kaczmarczyka.

Dziś Patryk zajmuje szóste miejsce w rankingu najlepszych zawodników wagi piórkowej KSW. Przed zbliżającym się pojedynkiem Patryk nie kryje, że stanie przed największym wyzwaniem w karierze. Mówi też otwarcie o tym, że nie podchodzi do tej walki personalnie. Bardzo szanuje Daniela, bo wie jaką drogę przeszedł, a jego celem jest pokonać najlepszego zawodnika w kategorii piórkowej w Polsce. Patryk nie kryje swoich mistrzowskich ambicji. Chce piąć się na szczyt swojej wagi i aby tam dotrzeć, musi pokonać Daniela Rutkowskiego.

Daniel Rutkowski i Patryk Kaczmarczyk są nie tylko świetnymi zawodnikami, ale też fighterami, którzy gwarantują emocje w klatce. Dodatkowo zawalczą przed własną publicznością. Który z nich jednak wyjdzie z tej konfrontacji jako zwycięzca? Przekonamy się już 11 listopada podczas gali XTB KSW 88 w Radomiu.

Przeczytaj też: XTB KSW 88 Typy, kursy i zakłady | Rutkowski – Kaczmarczyk

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.