Michał Królik
Fot. KSW

„Krew będzie na pewno” – Michał Królik przed XTB KSW Epic

Podczas gali XTB KSW Epic dojdzie do konfrontacji w formule muay thai, ale w małych rękawicach do MMA. Michał „Matrix” Królik jest gotów na to wyzwanie.

Michał „Matrix” Królik jest bardzo doświadczonym zawodnikiem sportów uderzanych. Ceniony kickboxer zdobył między innymi tytuł amatorskiego mistrz świata WAKO oraz tytuł zawodowego mistrz świata WAKO Pro.

– Robię to całe życie – mówi Michał. – Jestem zawodnikiem stójkowym i kocham ten sport. W tej dyscyplinie czuję się najlepiej, najlepiej mi to wychodzi. Cieszę się, że dostałem od KSW szansę pokazania się na tak dużej gali.

Podczas gali XTB KSW Epic Michał zmierzy się z Václavem „Bad Boyem” Sivákiem, który pozostaje niepokonany w zawodowym świecie kickboxingu. Jest dwukrotnym mistrzem świata WAKO Pro. Zdobył też tytuł mistrzowski słowackiej organizacji Real Fight Arena. Królik nastawia się więc na mocną, brutalną konfrontację.

– Krew będzie na pewno. Będziemy pracować boksersko i łokciami. Rywala mam solidnego, więc zapowiadają się fajerwerki od samego początku.

Michał ponad dwadzieścia razy wywalczył tytuł mistrza Polski w kickboxingu. Jest multimedalistą mistrzostw Europy i innych turniejów międzynarodowych. W kickboxingu stoczył kilkadziesiąt zawodowych pojedynków. Rywalizował w muay thai, boksie i walkach na gołe pięści.

Do starcie Michała „Matrixa” Królika oraz Václava „Bad Boya” Siváka dojdzie już 24 lutego w PreZero Arenie Gliwice.

Przeczytaj też: Droga do KSW 91: Humburger i Dudek

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.