Roberto Soldić Paul Daley

Roberto Soldić vs. Paul Daley na KSW 50 w Londynie?!

Gala KSW 50 zbliża się wielkimi krokami, a jej karta walk wypełnia się coraz ciekawszymi nazwiskami. Jubileuszowe wydarzenie organizacji KSW będzie jednocześnie trzecią wizytą marki w Londynie i trzecią w legendarnej hali Wembley Arena.

Roberto Soldić vs. Paul Daley to jedno ze starć, które uszczęśliwiłoby niejednego fana. Pytanie tylko czy uda się zestawić taki pojedynek. Brytyjczyk z Nottingham jest obecnie związany z organizacją Bellator. Jak sam przyznał za pośrednictwem social mediów, jest chętny sprawdzić umiejętności chorwackiego „Robocopa”.

Soldić w ostatniej walce zdemolował w pierwszej rundzie Krystiana Kaszubowskiego. Chorwat nie pozostawił żadnych złudzeń kto jest najlepszy w kategorii półśredniej organizacji KSW. Do walki zagrzewa równie kolega Roberto Soldicia, David Zawada. Takie zestawienie ma jak najbardziej sens. KSW 50 odbywa się w Londynie, więc z pewnością zestawienie Daleya wydaje się bardzo realne.

W ostatnim wywiadzie dla MMA Fighting, Martin Lewandowski wspominał, że zakontraktuje na jedną walkę czołowego zawodnika organizacji Bellator. Czy będzie to Paul Daley? Być może. Nic nie szkodzi na przeszkodzie, nie od dziś wiadomo, że Lewandowski i Scott Cooker żyją ze sobą w dobrych relacjach.

36-letni Anglik pokonał w ostatniej walce na Bellatorze w Londynie Erika Silvę. Daley słynie z ciężkich pięści. W 41 pojedynkach nokautował aż 31 razy. Paul ma również za sobą epizod w UFC, gdzie po jednej z walk został wyrzucony z organizacji Dany White’a dyscyplinarnie. Wszystko zaczęło się w walce z  Joshem Koscheckiem, Brytyjczyk zdecydowanie przegrywał na punkty w tym pojedynku. Po ostatnim gongu w nieelegancki sposób uderzył Amerykanina, po czym został zwolniony z UFC.

Roberto Soldić podkreślał w wywiadach, że chciałby wielkich nazwisk. Paul Daley to uznana marka na świecie. Taki pojedynek byłby doskonałym testem dla obecnego mistrza KSW. Z pewnością reprezentant UFD Gym nie mierzył się z rywalem o takim kalibru.

Przeczytaj także: Tyron Woodley: Askren powróci jako lepszy człowiek i wojownik!

Kategorie
KSW

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.