KSW 50 Mysiala
KSW

KSW 50: Przemysław Mysiala rywalem Tomasza Narkuna!

Tomasz Narkun będzie bronił mistrzowskiego pasa w starciu z Przemysławem Mysialą.

Kolejne mistrzowskie starcie zostało dodane do rozpiski KSW 50 – Przemysław Mysiala został ogłoszony rywalem Tomasza Narkuna w walce o pas kategorii półciężkiej. Tym samym włodarze KSW odpowiedzieli na apel „Miśka” o zorganizowanie tego starcia.

Tomasz Narkun ostatnią walkę na Wembley może wspominać bardzo dobrze, gdyż znokautował wówczas Gorana Reljic, rewanżując się za porażkę odniesioną na gali KSW 29 i jednocześnie zdobył mistrzowski pas. W pierwszej obronie tego pasa znokautował Cassio Barbosę de Oliveirę w niespełna dwie minuty. W drugiej obronie pasa podjął znanego doskonale polskim fanom byłego mistrza KSW Sokoudjou. Po raz trzeci – i zarazem ostatni – bronił swojego trofeum w starciu z Marcinem Wójcikiem. Do starcia doszło na największej gali MMA w historii Polski – czyli na KSW 39. Wójcik nie prezentował się tak dobrze, jak w poprzednich walkach i był zaledwie tłem dla mistrza. Narkun poddał Wójcika sekundę przed końcem pierwszej rundy.

Była to trzecia i ostatnia obrona, gdyż od tej pory Narkun skupił się na superwalkach. Dwukrotnie wygrywał z Mamedem Chalidowem, choć starcia te z pewnością nie były dla „Żyrafy” spacerkiem. W ostatniej walce zmierzył się z mistrzem KSW w wadze ciężkiej Philem de Friesem a na szali położono pas należący do Anglika. De Fries wypunktował Narkuna i zadał mu tym samym pierwszą porażkę od ponad 4 lat.

Przemysław Mysiala to jeden z najbardziej doświadczonych polskich półciężkich. Ma za sobą krótki i niestety, nieudany epizod w Bellatorze. Na gali Bellator 86 został znokautowany przez Muhammeda Lawala. Był to bez wątpienia najgorszy okres w karierze „Miśka”, gdyż w kolejnym starciu przegrał z bardzo słabym rywalem – Carlem Kinslowem. Rywal legitymował się wówczas rekordem 2-5-1 i jest to bez wątpienia najbardziej bolesna porażka w karierze Przemka. Od tej pory kariera Mysiali nabrała rozpędu. Pokonując Marcina Zontka w ostatnich sekundach starcia zgarnął mistrzowski pas FEN. Nigdy jednak nie stanął do obrony trofeum. Przemek wziął też udział w 28 sezonie TUF-a ale po porażce z Mauricem Greenem odpadł z dalszych rozgrywek.

Czy Waszym zdaniem na gali KSW 50 Przemysław Mysiala zagrozi Tomaszowi Narkunowi?
Kategorie
KSW

Leave a Reply

Powiązane