KSW 50
KSW

KSW 50: Trzy i więcej pasów na szali!

Prawie podczas każdej gali KSW dochodzi do jednej, a czasami nawet dwóch walk mistrzowskich. W trakcie nadchodzącego wydarzenia w Londynie, czyli gali KSW 50, kibice będę mieli jednak okazję zobaczyć aż cztery pojedynki, w których na szali będzie leżał ten najważniejszy tytuł w organizacji.
W walce wieczoru tego wydarzenia Philip de Fries zmierzy się w obronie tytułu mistrza wagi ciężkiej z Damianem Grabowskim. W dwóch innych pojedynkach mistrzowskich Tomasz Narkun będzie bronił tytułu w wadze półciężkiej, a Roberto Soldić w kategorii półśredniej. Dodatkowo w starciu Mariana Ziółkowskiego z Normanem Parke’iem na szalę trafi tymczasowy pas wagi lekkiej.

Gala KSW 50 nie będzie jednak pierwszym wydarzeniem największej europejskiej marki MMA, w trakcie którego dojdzie do więcej niż dwóch walk mistrzowskich. Największą pod tym względem, ale nie tylko, było KSW 39: Colosseum zorganizowane na PGE Narodowym w Warszawie. Wówczas to ponad 57 tysięcy widzów miało okazję obejrzeć aż pięć walk o pasy. W trakcie tych starć: Ariane Lipski obroniła tytuł kategorii muszej w walce z Dianą Belbitą; Kleber Koike Erbst odzyskał pas wagi piórkowej w pojedynku z Marcinem Wrzoskiem; Mateusz Gamrot utrzymał pas  wagi lekkiej po wyrównanej walce Normanem Parke’iem, Tomasz Narkun wygrał z Marcinem Wójcikiem i tym samym obronił tytuł wagi półciężkiej; natomiast Marcin Różalski wywalczył pas wagi ciężkiej nokautując błyskawicznie Fernando Rodriguesa Jr.

e

W całej historii organizacji KSW były jeszcze cztery wydarzenia, w trakcie których kibice mogli zobaczyć więcej niż dwie walki mistrzowskie. Do pierwszego z nich doszło w roku 2012. KSW 21: Ostateczne Wyjaśnienie przyniosło błyskawiczne i zwycięskie starcie Michała Materli z Rodneyem Wallecem w obronie pasa wagi średniej. Dodatkowo widzowie zobaczyli zwycięstwo Aslambeka Saidova nad Borysem Mańkowskim w walce o tytuł kategorii półśredniej. Natomiast trzecim bojem mistrzowskim był pojedynek Macieja Jewtuszki z Arturem Sowińskim, z którego to Jewtuszko wyszedł zwycięsko z pasem wagi lekkiej na biodrach.

1

Trzy lata później, podczas drugiej gali organizacji w Tauron Arenie, doszło do wyczekiwanego boju pomiędzy Michałem Materlą i Mamedem Khalidovem o prymat w kategorii średniej. Wówczas to, Mamed błyskawicznie znokautował Michała i odebrał mu mistrzowski tytuł. W trakcie tej samej gali Karol Bedorf w pięknym stylu znokautował Michała Kitę i pozostał na tronie królewskiej kategorii wagowej, a Artur Sowiński po niesamowitym boju zdobył pas kategorii piórkowej w starciu z Kleberem Koike Erbstem.

r

Na kolejne trzy walki o pas nie trzeba było długo czekać, bowiem już podczas następnej gali KSW doszło do trzech mistrzowskich konfrontacji. Podczas KSW 34: New Order kibice ponownie mieli okazję obejrzeć w akcji mistrza wagi ciężkiej Karola Bedorfa, który ponownie nie dał szans swojemu rywalowi i po efektownym boju pokonał Jamesa McSweeneya. Podobnie szybko i efektownie zakończył swoje starcie mistrzowskie Tomasz Narkun, który odprawił w pierwszej rundzie Cassio Barbosę de Oliveirę. Natomiast Artur Sowiński stanął do obrony pasa przeciwko Fabiano Silvie i pokonał go na pełnym dystansie walki.

e

Pod koniec roku 2016 organizacja KSW ponownie wróciła do Krakowa i ponownie na szali w Tauron Arenie położono trzy mistrzowskie pas. Tym razem jednak dwaj mistrzowie, którzy świetnie radzili sobie w poprzednich walkach, musieli uznać wyższość swoich rywali. I tak, Artur Sowiński utracił swój tytuł w walce z Marcinem Wrzoskiem, a Karol Bedorf zakończył panowanie w wadze ciężkiej po przegranej z rąk Fernando Rodriguesa Jr. W trakcie gali KSW 37: Circus of Pain tylko jeden mistrz utrzymał swój pas, a był nim Borys Mańkowski, który zdominował  Johna Maguire’a.

2

Historia walk o pasy mistrzowskie w organizacji KSW jest długa i bogata, a już niedługo zostanie do niej dopisany kolejny rozdział. Tym razem, podczas gali KSW 50, która odbędzie się 14 września w Londynie, poznamy dalszą część opowieści czterech pasów i ośmiu zawodników, którzy zmierzą się o nie w okrągłej klatce KSW.

Informacja prasowa KSW

Przeczytaj także: Janikowski: Nie mogę nastawiać się na to, że to będzie „słabsza” walka

Kategorie
KSW

Leave a Reply

Powiązane