weili zhang jedrzejczyk
lowkickmma

Weili Zhang gotowa na starcie z Jędrzejczyk!

Weili Zhang po zdemolowaniu Jessicy Andrade i zdobyciu pasa mistrzowskiego wagi słomkowej tryska pewnością siebie.

Na pierwszą obronę pasa dla Weili Zhang (według Dany White’a) są tylko dwie rywalki – Joanna Jędrzejczyk i Rose Namajunas.

Jednak dla Zhang istnieje także trzecia rywalka, mistrzyni wagi koguciej UFC, Valentina Shevchenko.

Zdecydowanie chcę walczyć z najlepszymi z najlepszych i uważam, że takim kimś jest Valentina [Shevchenko]. Dlatego chce z nią walczyć. Jeśli chodzi o moją dywizję, Rose [Namajunas] jest bardzo dobrą zawodniczką i mam do niej ogromny szacunek. Jednak jeśli UFC chce, żebym walczyła z Joanną Jędrzejczyk, nie mam problemu. Zdecydowanie mogę ją pokonać.

-powiedziała goszcząc na gali w Bostonie.

Podczas bostońskiego eventu swój bój stoczyła wspominana już wcześniej, potencjalna rywalka Weili, Joanna Jędrzejczyk, która pokonała Michelle Waterson. Polka pewnie wypunktowała Amerykankę i zaprezentowała się naprawdę dobrze, jednak i tak nie zrobiło to wrażenia na mistrzyni.

To była dobra walka ale możemy zauważyć, że Joanna nie ma siły ciosu kończącego. Nie uważam, że Joanna jest tą Joanną, którą byłą podczas panowania na tronie wagi słomkowej. Mam wiele atutów by ją pokonać.

-przekonuje.

Jak widać Weili Zhang powoli zmienia zdanie co do Jędrzejczyk. Przypomnijmy, że jeszcze kilka dni temu Chinka nie miała zamiaru walczyć z Joanną. Jednak wiadomo że ostatnie słowo należy do szefostwa UFC.

Weili ma także nadzieję, że kolejne walki będzie toczyć w USA. Ostatnio pojawiało się wiele problemów wizowych Chinki, jednak wszystko jest na dobrej drodze by one zniknęły. Bo przecież jeśli Zhang chce zostać jedną z największych gwiazd UFC, musi pokazać się Amerykańskiej publiczności.

Jak myślicie, czy kolejną rywalką Weili Zhang będzie Joanna Jędrzejczyk?

Zobacz także: Dustin Poirier: Conor szuka najlepszej walki dla siebie

 

Kategorie
ŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.