Owczarz vs Baczyńska
Zdjęcie: KSW

Droga do KSW 73: Owczarz i Baczyńska

Na karcie walk gali KSW 73 nie zabraknie starcia kobiet.

20 sierpnia w hali COS Torwar w Warszawie, do okrągłej klatki powróci Karolina Owczarz, która zmierzy się z Natalią Baczyńską.

Bilety na galę KSW 73 dostępne w sprzedaży na ebilet.pl.

Podczas gali KSW 73 Karolina Owczarz po raz pierwszy w tym roku wejdzie do okrągłej klatki. Zawodniczka WCA Fight Team ostatni raz walczyła w październiku zeszłego roku na gali KSW 64. Podczas tego wydarzenia Karolina zmierzyła się z Sylwią Juśkiewicz i przegrała z nią na punkty. Przed pojedynkiem z Juśkiewicz Owczarz pokonała Monikę Kučinič, a wcześniej musiała uznać wyższość Justyny Haby.

Karolina wszystkie pojedynki w zawodowym MMA stoczyła pod skrzydłami organizacji KSW.

Dziś ma w swoim rekordzie sześć walk, z których cztery zakończyły się jej wygranymi. Przed nadchodzącym bojem z Natalią Baczyńska, Karolina zapowiada, że zrobi wszystko, aby wyjść z pojedynku zwycięsko.

Co ciekawe, dla Karoliny walka na Torwarze będzie powrotem do miejsca jej zwycięskiego debiutu w zawodowym boksie, do którego doszło w roku 2011. Owczarz swoją przygodę ze sportami walki zaczęła od pięściarstwa. Zdobyła wiele medali na krajowych i międzynarodowych zawodach bokserskich, a ukoronowaniem jej amatorskiej kariery okazało się wywalczenie mistrzostwa Polski juniorek w wadze do 57 kilogramów. W zawodowym boksie Karolina stoczyła cztery walki i wszystkie wygrała.

Natalia Baczyńska ma za sobą jeden pojedynek w KSW. Podczas gali KSW 69 zmierzyła się z Sarą Luzar-Smajić. Obie panie postawiły w tej konfrontacji na mocne ciosy i kopnięcia. Stójkowy bój był bardzo wyrównany i żadna z zawodniczek nie zyskała w nim znaczącej przewagi. Ostatecznie pojedynek rozegrał się na pełnym dystansie, a sędziowie niejednogłośnie zwyciężczynią wskazali Sarę Luzar-Smajić. Dla Natalii była to pierwsza przegrana od 2017 roku. Baczyńska wchodzą do KSW była na fali sześciu wygranych z rzędu. Przygodę z zawodowym MMA rozpoczęła w roku 2016 od przegranej, ale potem szła jak burza przez kolejne walki w klatkach.

Baczyńska kontakt z matą rozpoczęła w gimnazjum od jeet kune do i już wtedy sporty walki jej się spodobały. Później na jakiś czas porzuciła matę. Ostatecznie na studiach wróciła do sportów walki i skupiła się na MMA, w którym rywalizuje do dziś.

Przed nadchodzącym pojedynkiem z Karoliną Owczarz, Natalia nastawia się na to, że starcie może okazać się przekrojowym i mocnym bojem. Która jednak z zawodniczek wyjdzie z niego jako zwyciężczyni? Przekonamy się już 20 sierpnia podczas gali KSW 73 w Warszawie.

Przeczytaj też: Rutkowski przed KSW 73: Zdrowa rywalizacja jest tym, co mnie napędza.

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.