Rutkowski i Eskiev
Zdjęcie: KSW

Droga do KSW 77: Rutkowski i Eskiev

Starcie na szczycie wagi piórkowej będzie jednym z pojedynków gali XTB KSW 77.

Numer jeden rankingu tej kategorii wagowej KSW, Daniel Rutkowski, zmierzy się z numerem dwa, Lom-Alim Eskievem.

Gala XTB KSW 77 jest już wyprzedana. Bilety na XTB KSW 78 w sprzedaży na eBilet.pl #Gliwice

Do tej walki musiało w końcu dojść. Jej historia rozpoczęła się w sierpniu. To wówczas na gali KSW 73 Rutkowski i Eskiev zostali z sobą zestawieni po raz pierwszy. Reprezentant UFD Gym musiał się jednak wycofać z pojedynku z powodu choroby. Daniel Rutkowski w zastępstwie zmierzył się z Reginaldo Vieirą, doświadczonym fighterem z Brazylii. Polak w boju z nim postawił na zapasy, z których się wywodzi i systematycznie rozbijał Vieirę na macie. Pojedynek ostatecznie rozegrał się na pełnym dystansie, a sędziowie zwycięzcą wskazali Daniela. Wygraną nad Vieirą popularny „Rutek” odbił się po porażce, której doznał w konfrontacji mistrzowskiej z Salahdine’em Parnasse’em. Walka o pas przerwała niesamowitą serię czternastu pojedynków bez porażki w wykonaniu Daniela.

Daniel wywodzi się z zapasów, które trenował przez wiele lat. Ma na swoim koncie tytuł mistrza Polski i wiele medali krajowych turniejów. W roku 2015 popularny „Rutek” zdecydował się na zmianę dyscypliny i wejście do klatki. Już od pierwszej walki czuł, że to jest właśnie to, co chce w życiu robić i szybko udowodnił swoją wartość. Radomianin jest byłym mistrzem organizacji FEN oraz Babilon MMA. W debiucie dla KSW pokonał Filipa Pejicia jednym z najbardziej widowiskowych nokautów 2021 roku w Polsce.

Przed nadchodzącym pojedynkiem z Eskievem Rutkowski zapowiada, że będzie to rywalizacja, która pokaże, kto jest najlepszym zapaśnikiem wagi piórkowej.

Od czasu niefortunnego wypadnięcia z walki z Danielem Rutkowskim, Lom-Ali Eskiev stoczył jeden pojedynek. We wrześniu na gali w Niemczech dopisał do swojego rekordu wygraną przez techniczny nokaut. Dzięki temu zwycięstwu Eskiev wydłużył swoją aktualną serię tryumfów bez porażki do pięciu.

Lom-Ali ostatni raz walczył w KSW w grudniu 2021 roku. Jego rywalem został wówczas były pretendent do pasa, Damian Stasiak. Obaj zawodnicy dali fantastyczny bój w okrągłej klatce. Od początku walki wymieniali się potężnymi ciosami i kopnięciami i przez całe trzy rundy szli na całość. Damian w pierwszej odsłonie walki przetrwał bardzo trudne chwile, ale w kolejnych rundach wrócił do boju ze zdwojoną siłą. Ostatecznie jednak to Lom-Ali Eskiev wygrał na punkty całe starcie. Przed pojedynkiem ze Stasiakiem Eskiev wygrał przez poddanie z Gilberem Ordonezem. Walka ta był jego debiutem w KSW.

Za swój pierwszy występ w KSW Eskiev został nagrodzony bonusem za najlepsze poddanie wieczoru. W drugim pojedynku zdobył bonus za najlepszą walkę wieczoru. Przed nadchodzącym starciem z Rutkowskim zapowiada, że zamierza dać mocną, stójkową konfrontację.

Pojedynek Rutkowskiego z Eskievem zapowiada się na walkę pełną emocji. W jakiej płaszczyźnie ostatecznie potoczy się ten bój? Przekonamy się już 17 grudnia podczas gali XTB KSW 77 w Arenie Gliwice.

Przeczytaj też: Mamed Khalidov vs Mariusz Pudzianowski – Pierwsza zapowiedź

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.