Daniel Rutkowski
Zdjęcie: KSW

Rutkowski przed KSW 77: Zobaczymy, kto jest lepszym zapaśnikiem w naszej kategorii

Daniel Rutkowski, który podczas gali XTB KSW 77 zmierzy się z Lom-Alim Eskievem, liczy na mocny, zapaśniczy pojedynek.

Gala XTB KSW 77 jest już wyprzedana. Bilety na XTB KSW 78 w sprzedaży na eBilet.pl #Gliwice

Podczas grudniowej gali KSW Daniel Rutkowski po raz czwarty wejdzie do okrągłej klatki. Do walki „Rutka” z Eskievem miało dojść już w sierpniu, ale Lom-Ali wypadł z tej walki z powodu choroby. Teraz jednak drogi Rutkowskiego i Eskieva w końcu się przetną.

– Na pewno jest lepszy czas na ten pojedynek, bo obaj jesteśmy już bardziej doświadczonymi zawodnikami – mówi Daniel Rutkowski. – Liczę, że pokażemy to w klatce, że pokażemy to, co jest najpiękniejsze, czyli dwóch mocnych, równorzędnych zapaśników wyjaśni, który jest lepszy. Ja jestem zapaśnikiem, on jest zapaśnikiem, więc wisienką na torcie byłoby zapaśnika nieco zdominować w zapasach. Jakbyśmy pokazali kocioł zapaśniczy, to myślę, że wielu kibiców, którzy są przeciwko takim walkom, zmieniłoby zdanie.

Rutkowski nie zamyka się jednak na to, aby walka toczyła się również w stójce. Daniel pokazał już, że także w tej płaszczyźnie radzi sobie wyśmienicie. W debiucie dla KSW pokonał Filipa Pejicia jednym z najbardziej widowiskowych nokautów 2021 roku w Polsce.

– Spotka się dwóch świetnych bokserów, dwóch świetnych kickboxerów i zapaśników. Ta walka może być mega emocjonująca i piękna. Czekam na to starcie, bo ciekaw jestem sam tego, co Lom-Ali pokaże i jestem ciekaw też samego siebie.

Ostatecznie jednak Radomianin liczy na to, że to zapasy będą dominować w nadchodzącym pojedynku.

– Wszyscy na ten pojedynek czekają. Wszyscy chcą dwóch najlepszych zapaśników z kategorii 66 kilogramów zweryfikować. Zobaczymy, kto jest lepszym zapaśnikiem w naszej kategorii.

Daniel Rutkowski to były pretendent do tytułu mistrzowskiego wagi piórkowej KSW. W marcu tego roku podczas gali KSW 68 zmierzył się z czempionem, Salahdine’em Parnasse’em, ale musiał uznać jego wyższość w klatce. Przegrana ta przerwała niesamowitą serię czternastu walk bez porażki w wykonaniu popularnego „Rutka”. W ostatnim pojedynku Daniel powrócił na drogę zwycięstw pokonując Reginaldo Vieirę.

Do walki Daniela Rutkowskiego z Lom-Alim Eskievem dojdzie 17 grudnia w Arenie Gliwice.

Przeczytaj też: XTB KSW 77: Daniel Rutkowski vs Lom-Ali Eskiev – Trailer

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.