Jembiev vs Delfino
Zdjęcie: KSW

Droga do KSW 79: Jembiev vs Delfino

Ciekawe starcie pomiędzy dwoma debiutującymi w KSW zawodnikami szykuje się na galę w Libercu.

Podczas KSW 79 będący na fali trzech wygranych z rzędu Francuz, Ramzan Jembiev, zmierzy się z niepokonanym Brazylijczykiem, Murilo Delfino.

Bilety na galę KSW 79 w sprzedaży na eBilet.pl

Ramzan Jembiev ma zaledwie 23 lata, ale już dziś mówi się o nim, że jest niezwykle perspektywicznym zawodnikiem, który jest nadzieją francuskiego MMA. Bywa też przez media nazywany cudownym dzieckiem klubu Atch Academy, z którego wywodzi się Salahdine Parnasse, mistrz KSW wagi piórkowej i tymczasowy czempionem wagi lekkiej. Obaj zawodnicy znają się, są klubowymi kolegami i wspólnie trenują przygotowując się do kolejnych walk. Ramzan poszedł więc w ślady Salahdine’a i chce udowodnić swoją wartość w okrągłej klatce KSW.

Jembiev ma za sobą cztery walki w zawodowym MMA. Zadebiutował w roku 2018, ale musiał wówczas uznać wyższość swojego rywala. Później miał przerwę od startów i do klatki powrócił dopiero w roku 2021. Zrobił to jednak z przytupem i już w pierwszej rundzie znokautował przeciwnika na gali francuskiej organizacji 100% Fight. Kilka miesięcy później wszedł do klatki ponownie i ponownie rozprawił się z rywalem przed czasem. W roku 2020 Ramzan stoczył jedną walkę i dopisał do swojego rekordu kolejną wygraną. Tym razem zwyciężył na punkty. Na gali KSW 79 Jembiev zadebiutuje w KSW i po raz pierwszy zawalczy poza Francją.

Dla Murilo Delfino walka na gali KSW 79 również będzie debiutem w polskiej organizacji. Zawodnik z Brazylii nie kryje radości z możliwości walki w okrągłej klatce. Przed nadchodzącym bojem zapowiada prawdziwą wojnę i mówi, że swoim występem wprawi publiczność w osłupienie.

Murilo Delfino po raz pierwszy wszedł do klatki rok wcześniej od Ramzana Jembieva. Do dziś stoczył trzy pojedynki i wszystkie wygrał. Wszystkie walki skończył też przed czasem. W pierwszym i drugim pojedynku posłał rywali na deski, a w ostatnim boju wygrał przez poddanie. Niezależnie od sposobu skończenia Murilo zawsze wygrywał już w pierwszej rundzie pojedynku. Przed wejście na zawodową drogę MMA Delfino walczył też amatorsko i konfrontował się w sportach uderzanych. Na swoim koncie ma również wiele medali zawodów grapplingowych.

Starcie Ramzana Jembieva z Murilo Delfino będzie zapewne najpoważniejszym sprawdzianem w karierze tych dwóch zawodników. Obaj mają za sobą dobrą passę wygranych. Który jednak z nich wyjdzie z okrągłej klatki jako zwycięzca? Przekonamy się już 25 lutego podczas gali KSW 79 w Libercu.

Przeczytaj też: KSW 79: Daniel Omielańczuk vs Michał Kita – Trailer

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.