Janur vs Andi Vrtačić
Zdjęcie: KSW

Droga do KSW 80: Janur i Vrtacić

Podczas gali KSW 80 w Lubinie nie może zabraknąć zawodnika pochodzącego z tego miasta.

Mateusz Janur, lokalny bohater, już 17 marca zadebiutuje w okrągłej klatce i zmierzy się w niej z pochodzącym z Chorwacji Andim Vrtačiciem.

Ostatnie bilety na galę KSW 80 dostępne są na eBilet.pl

Mateusz Janur zadebiutował w zawodowym MMA w roku 2017 na gali w Gostyniu, ale musiał uznać wyższość przeciwnika. W drugiej zawodowej walce, do której doszło w Lesznie, Janur wygrał przez nokaut. Kolejne boje układały się dla Mateusza ze zmiennym szczęściem. Ostatecznie do dziś zawodnik z Lubina stoczył jedenaście pojedynków, z których sześć wygrał. Z tego trzy razy nokautował, a raz poddał swojego przeciwnika. Janur ma też na swoim koncie zwycięstwo nad znanym z KSW Kamilem Szymuszowskim. Mateusz rywalizował do tej pory głównie na lokalnych galach, ale w roku 2021 stoczył również pojedynek dla marki Babilon MMA, a rok później zawalczył w Niemczech dla organizacji Brave. Miał też walczyć pod skrzydłami FEN, ale kontuzja wykluczyła go z pojedynku.

Mateusz jest zawodnikiem wszechstronnym. Wywodzi się z kickboxingu, w którym wywalczył między innymi wicemistrzostwo Polski oraz puchar Polski, ale stójka nie jest jego jedynym atutem.

Janur rywalizuje z powodzeniem w brazylijskim jiu-jitsu. Jest złotym medalistą mistrzostw Europy oraz mistrzostw Polski ADCC, a zanim wszedł do zawodowego MMA, zdobywał też medale w starciach amatorskich.

Podczas gali KSW 80 Andi Vrtačić również będzie debiutował w okrągłej klatce. Zawodnik z Chorwacji po raz pierwszy zawalczył w zawodowym MMA w roku 2020 na gali w Puli i wygrał przez nokaut. Po tym starciu Andi miał przerwę od profesjonalnych startów w mieszanych sztukach walki. Do klatki powrócił w roku 2022 i stoczył aż trzy pojedynki. Wszystkie walki odbyły się w Chorwacji. Vrtačić dwie z nich wygrał, a raz musiał przełknąć gorycz porażki. Zmierzył się wówczas w walce o mistrzowski pas wagi średniej organizacji FNC. W MMA Andi walczył też amatorsko, gdzie dotarł między innymi do finału turnieju FNC: Armagedon, ale musiał wycofać się z końcowej walki z powodu kontuzji.

Andi Vrtačić, podobnie jak Mateusz Janur, wywodzi się z kickboxingu. W ringach stoczył kilkanaście pojedynków i wywalczył między innymi pas mistrzowski organizacji Final Fight Championship.

W starciu na gali KSW 80 obaj zawodnicy będą chcieli zanotować jak najlepszy debiut w okrągłej klatce. Polak dodatkowo będzie niesiony dopingiem własnej publiczności. Jak jednak zakończy się ten pojedynek? Przekonamy się już 17 marca w hali RCS w Lubinie.

Przeczytaj też: Młody talent z Mołdawii rywalem Wojciecha Kazieczki na gali KSW 80

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.