Kazieczko - Tarchila
Zdjęcie: KSW

Droga do KSW 80: Kazieczko i Tarchila

Podczas gali KSW 80 dojdzie do starcia dwóch młodych talentów, zawodników, którzy są na początku swojej drogi przez świata MMA.

W boju tym Wojciech Kazieczko skonfrontuje się z dziewiętnastoletnim Mołdawianinem, Danielem Tărchilą.

Ostatnie bilety na galę KSW 80 dostępne są na eBilet.pl

Wojciech Kazieczko zadebiutował w zawodowy MMA zaledwie półtora roku temu.

W pierwszej zawodowej walce rozbił rywala w stójce już w pierwszej rundzie pojedynku. Drugą walkę reprezentant zielonogórskiego klubu Pepe MMA stoczył już w okrągłej klatce, zmierzył się z Lubošem Lesákiem i wygrał w pierwszej rundzie przez nokaut. W ostatnim boju, do którego doszło podczas KSW 74, Kazieczko przywitał w okrągłej klatce KSW pochodzącego z Ukrainy Eduarda Demenkę i ponownie pokazał na co go stać w stójkowych wymianach. Potężne kopnięcia i ciosy z obu stron od początku trafiały w cel, a żaden z zawodników nie odpuszczał. Ostatecznie bój rozegrał się na pełnym dystansie, a sędziowie zwycięzcą wskazali Kazieczkę.

Stójkowe konfrontacje w wykonaniu Kazieczki przypominają o jego sportowych korzeniach. Wojtek ma za sobą bogatą karierę kickbokserską. Oprócz siedmiu zwycięskich pojedynków na zawodowych ringach, Polak sześciokrotnie sięgał po tytuł mistrza Polski, jest brązowym medalistą mistrzostw świata oraz brązowym medalistą The World Games. Wojtek rozwija się jednak w każdej płaszczyźnie. W grudniu zeszłego roku wystąpił w grapplingowych zawodach Winter Open 2022 i w kategorii niebieskich pasów stanął na najwyższym stopniu podium.

Daniel Tărchilă wszedł na zawodową drogę kariery dosłownie trzy miesiące wcześniej od Wojciecha Kazieczki.

Do dziś stoczył jednak już sześć pojedynków, z których pięć wygrał. W roku 2022 narzucił sobie mocne tempo i stoczył aż cztery walki. Tărchilă ma na swoim koncie dwa zwycięstwa przez nokaut i jedno przez poddanie. Aktualnie jest na fali trzech wygranych z rzędu. Walka na gali KSW będzie jego debiutem w organizacji i pierwszym pojedynkiem stoczonym w Polsce. Daniel rywalizował do tej pory w Mołdawii, Bułgarii, Rumunii i Serbii. Zaledwie dziewiętnastoletni fighter ma też za sobą start w zeszłorocznych grapplingowych mistrzostwach Mołdawii ADCC, w których zajął trzecie miejsce.

Kazieczko i Tărchilă dopiero rozpędzają się na swojej zawodowej drodze przez świat MMA. Teraz jednak będą musieli się z sobą zderzyć i sprawdzić swoje umiejętności w klatce KSW. Który z nich wyjdzie z tego zderzenia jako wygrany, a który będzie musiał uznać wyższość rywala w klatce? Przekonamy się już w piątek 17 marca w hali RCS w Lubinie.

Przeczytaj też: Ujawniono pierwszą walkę gali XTB KSW Colosseum 2!

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.