Jan Błachowicz kontra Jon Jones. Czy i kiedy dojdzie do walki?

Jan Błachowicz jest fenomenem na skalę światową, popularny i lubiany zawodnik mieszanych sztuk walki ma wspaniałą passę od dłuższego czasu. Polacy bardzo chętnie i licznie oglądają  transmisje UFC z walk Jana Błachowicza. Od jakiegoś czasu powraca temat walki Polaka z Jon Jonasem? Czy i kiedy dojdzie do starcia?

Kontrowersyjny tweet gwiazdy UFC

Od jakiegoś czasu internet w Polsce i na świecie zastanawia się nad pojedynkiem Jana Błachowicza z Jon Jonesem. Tym bardziej że jakiś czas temu panowie mieli wymianę uprzejmości miedzy sobą za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Polskim kibiców UFC, rozpalił do czerwoności tweet mistrza wagi półciężkiej Jon Jonesa.  Jon Jones-mistrz  w wadze półciężkiej UFC napisał na Twitterze „Mam ochotę na świeże mięso z Polski”. Tweet ten stał się szybko ciekawostką, newsem i pretekstem do dyskusji o ewentualnej walce między panami. Polscy fani zastanawiają się, czy jest szansa na starcie między Janem Błachowiczem a Jon Jones?

Z informacji osób związanych z  szefostwem organizacji UFC wynika, iż mają oni innego kandydata do walki z Joe Jones. Transmisje UFC z walk Jana Błachowicza są chętnie oglądane, lecz nie są tak popularne jak swego czasu walki Joanny Jędrzejczyk.

W kulisach mówi się, że  Ultimate Fighting Championship chce walki Jon Jones z Dominickiem Reyesem. Trzeba pamiętać, że taka wymiana zdań wpływa pozytywnie na notowania Polaka. Nacisk mediów społecznościowych, może skłonić amerykańską organizację sztuk walk do zmiany koncepcji. Zwłaszcza że nasz wojownik odpowiedział w wielkim stylu!

transmisje ufc z walk Jana Błachowicza

Fot. Andre Luiz Moreira / shutterstock.com

Na tronie

Jon Jones jest na szczycie  Ultimate Fighting Championship  od 2011 roku z przerwą w latach 2015-2018. Ten utytułowany mistrz wagi półciężkiej jest w fenomenalnej formie i z niecierpliwością czeka na kolejne wyzwania. Czy tym wyzwaniem będzie Jan Błachowicz?

Warto zauważyć, że to właśnie  Jon Jones, z bliska obserwował walkę Jana Błachowicza z Corey’em Andersonem, docenił Polaka i pochwalił jego  cios nokautujący.

Kto następny dla Jon Jonasa?

Od ostatniego pojedynku Jon Jonasa nie mięło dużo czasu. Po ponad 3 latach od jego ostatniej walki, 4 marca 2023 roku na UFC 285 zmierzył się z Francuzem, Cirylem Gane’em o wakujące mistrzostwo wagi ciężkiej UFC. Lecz od tego czasu trwa dyskusja  nad kandydatem do walki dla Jonesa? Głównymi pretendentami do walki z mistrzem wagi półciężkiej UFC są Błachowicz i Reyes. Obaj są chętni na pojedynek z Jon Jonesem, ponadto zaznaczają w wypowiedziach, że chętnie zmierzyliby się z aktualnym mistrzem.

Zaczepka mistrza wagi półciężkiej UFC w stronę Polaka
Jon Jones napisał na Tweeterze w stronę Jana Błachowicza -„Mam ochotę na świeże mięso z Polski”. Jaka była odpowiedź polskiego wojownika?

„A więc to randka. Nie mogę się doczekać, aby potraktować cię pięścią” – napisał Polak na Twitterze.

Jak powiedział Jan Błachowicz-Jon Jones obiecał mu walkę i ma nadzieje, że dotrzyma danego słowa.

My z niecierpliwością będziemy czekać na więcej informacji. Będziemy oglądać  transmisje UFC z walk Jana Błachowicza bez względu na rywala, ale takie starcie byłoby tym bardziej emocjonujące.

Kategorie
NEWS

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.