Artur Sowiński KSW 52
Zdjęcie: Polska Times

Doniesienia: Artur Sowiński poznał rywala na KSW 52 w Gliwicach!

Brazylijczyk Vinicius Bohrer będzie prawdopodobne rywalem Artura Sowińskiego na KSW 52 w Gliwicach.
Jako pierwszy o tym zestawieniu doniósł Kuba Voranek za pośrednictwem Twittera.

Początek zawodowej drogi Viniciusa nie należał do najłatwiejszych. W debiucie przegrał z Francisco Trinaldo, a w pięciu kolejnych walkach dwa razy ponownie to jego rywale okazywali się lepsi. Później nastąpiła trzyletnia przerwa od startów. Już po powrocie do klatki Bohrer zaczął rozwijać sportowe skrzydła. W szesnastu kolejnych bojach, aż trzynaście razy to jego ręce były unoszone w geście zwycięstwa. Vinicius wykorzystywał w walkach swoje świetne umiejętności wyniesione z brazylijskiego jiu-jitsu, co spowodowało, że w całej swojej karierze, aż trzynaście razy poddawał rywali, a dwanaście razy kończył starcia już w pierwszej rundzie walki. W debiucie dla organizacji KSW został brutalnie znokautowany przez Roberto Soldicia.

KSW

fot. twitter.com/KSW_MMA

Artur Sowiński, który w ostatnim czasie miał trudniejsze momenty w karierze. Podczas grudniowej gali KSW 46 powrócił na drogę zwycięstw i w ładnym stylu wypunktował Kamila Szymuszowskiego. Wcześniej jednak popularny „Kornik” musiał przełknąć gorycz porażki w walkach z Salahdinem Parnasse i Kleberem Koike Erbstem.

Polak miewał już jednak podobne momenty na swojej sportowej drodze. Zawsze wracał po nich do walk jeszcze mocniejszy i jeszcze bardziej zdeterminowany. Artur bowiem nigdy nie kalkulował i często brał walki, w których teoretycznie był skazywany na porażkę.

Sportowa droga Sowińskiego, która  wcale nie rozpoczęła się od sportów walki, a od piłki nożnej i tenisa, była pełna dużych wyzwań. Gdy tylko Artur trafił na matę i do klatki, walczył często i jak sam wspomina, brał każdą walkę, która pojawiała się na horyzoncie.

Dzięki temu walczył nie tylko w Polsce, ale również w Finlandii, Anglii, Czechach i na Słowacji. Miał też okazję zawalczyć z aktualnie największą gwiazdą światowego MMA, Conorem McGregorem. Później mierzył się z takimi zawodnikami jak: Maciej Jewtuszko, Artem Lobov, Anzor Azhiev, Curt Warburton czy Vaso Bakocevic. W swojej karierze zebrał więc pokaźne doświadczenie, które skutecznie wykorzystuje w walkach.

Sowiński po raz pierwszy trafił do organizacji KSW w roku 2010. Do dziś stoczył dla polskiej marki piętnaście pojedynków. W latach 2013-2016 był nie tylko niepokonany, ale również w pięknym stylu zdobył tytuł mistrzowski organizacji KSW. Po porażce z Normanem Parke, Artur Sowiński postara wrócić na ścieżkę zwycięstw w pojedynku z Viniciusem Bohrerem.

Przeczytaj także: Krzysztof Jotko usunięty z karty walk UFC 244!
Kategorie
KSW

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.