Rafał Haratyk
Zdjęcie: ACA MMA

ACA 114: Haratyk czy Dipchikov – kto zbliży się do mistrzowskiego pasa?

Zwycięzca tego pojedynku prawdopodobnie będzie walczył o tytuł mistrza ACA w wadze średniej.

Który z nich dostąpi tego zaszczytu – idący jak burza „Polski Czołg” Rafał Haratyk czy doświadczony bułgarski striker – Nikola Dipchikov, który od lat należy do czołówki ACA tej kategorii?

33-letni Rafał Haratyk (13-3-2) głośno domagał się mistrzowskiej szansy już po błyskawicznym znokautowaniu faworyzowanego Piotra Strusa na gali ACA 109. Pojedynek zakończył się w dwie i pół minuty, a jego zwycięzca przebojem wdarł się do ścisłej czołówki mocno obsadzonej dywizji.

Już poprzednimi występami zasłużyłem na walkę o pas – uważa Rafał Haratyk, który obie walki w ACA zakończył w pierwszej rundzie. – Mało kto stawiał na mnie przed walką z Piotrem Strusem, ale wszyscy widzieli, jak go znokautowałem. 26 listopada przedłużę passę zwycięstw. Nikola Dipchikov będzie kolejną ofiarą, potem już tylko walka o pas!

 

Równie szybko w swoim ostatnim występie poradził sobie 36-letni Dipchikov, który na tej samej gali w Łodzi odprawił kolanem i pięściami Gorana Reljicia, odnosząc trzecią wygraną z rzędu.

Po ostatniej gali, gdzie obaj zwyciężyli przez nokaut w pierwszej rundzie, pomyślałem, że zestawienie ich będzie najlepszą opcją – zdradza Baysangur Edelbiev, przedstawiciel ACA w Polsce. – Obiecuję, że zrobię wszystko, żeby zwycięzca tego pojedynku zawalczył w przyszłym roku o mistrzowski pas ACA w wadze średniej – dodaje organizator.

 

OBEJRZYJ OFICJALNY TRAILER GALI ACA 114:

 

Widziałem walkę Haratyka ze Strusem, ciosy Rafała zrobiły na mnie wrażenie, ale myślę, że to Piotr popełnił ogromny błąd, pozwalając mu się do siebie zbliżyć – uważa Nikola Dipchikov, który ostatnie trzy walki wygrał efektownie przed czasem. – Uważam, że Piotr Strus jest lepszym zawodnikiem niż Rafał Haratyk. Ja też jestem strikerem, to mój styl. Wygram przez techniczny nokaut, a potem chcę walczyć o mistrzowski pas – kończy Bułgar.

ACA 114 to już 10. gala zorganizowana przez najmocniejszą ligę MMA w Polsce i drugie wydarzenie dostępne wyłącznie w systemie PPV. W roli komentatorów Marcin Tybura i Maciej Turski. Czwartkową galę poprzedzi oficjalna ceremonia ważenia zawodników, która odbędzie się w środę o godz. 18:00 i będzie dostępna do obejrzenia na oficjalnym profilu organizacji na Facebooku.

Gdzie oglądać galę ACA 114

Gala ACA 114 odbędzie się w czwartek, 26. listopada, w klubie Wytwórnia w Hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi.  Transmisja wydarzenia będzie dostępna wyłącznie w usłudze PPV. Koszt zakupu dostępu do transmisji z polskim komentarzem to 24,99 zł. www.aca-mma.tv


KARTA WALK ACA 114

Walka wieczoru

Daniel Omielańczuk (24-9-1) vs Tony Johnson (13-5-1)

 

Rafał Haratyk (13-3-2) vs Nikola Dipchikov (19-7)

Aurel Pirtea (21-11-1) vs Levan Makashvili (17-3-1)

Dmitriy Parubchenko (14-1) vs Leonardo Limberger (13-1)

Bartosz Leśko (9-1-2) vs Rene Pessoa (22-6)     

Daniel James (9-5-1) vs Michal Martinek (8-1)

Jakub Kowalewicz (9-4) vs Atilla Korkmaz (10-5)

Łukasz Kopera (9-4) vs Michael Rirsch (9-2-1)

Raul Tutarauli (25-5) vs Dragoljub Stanojevic (10-7)

Kamil Oniszczuk (7-1) vs Krystian Bielski (6-2)

Adam Pałasz (5-1) vs Olegs Jemeljanovs (10-2)

Cory Hendricks (6-3) vs Carlos Eduardo (18-6)

Mikael Silander (19-7) vs Tomas Deak (20-10-1)

Przeczytaj też: Pełna karta walk ACA 114. Gdzie obejrzeć czwartkową galę?

Źródło: Informacja Prasowa ACA

Kategorie
ACANEWS

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.