ksw75-tomasik-1024x512-1664548533-8533
Zdjęcie: KSW

Droga do KSW 75: Tomasik i Pîrvulescu

W boju kategorii półciężkiej na gali KSW 75 nokaut lub poddanie będą wisieć w powietrzu od pierwszej sekundy walki

W okrągłej klatce spotka się dwóch zawodników, którzy prawie zawsze kończą pojedynki przed czasem – Adam Tomasik zmierzy się z Mădălinem Pîrvulescu.

Ostatnie bilety na galę KSW 75 w sprzedaży na eBilet.pl.

Adam Tomasik ma za sobą siedem zawodowych pojedynków, z których tylko jeden rozstrzygnął się na kartach sędziowskich. Zawodnik z Krosna dwa razy nokautował, a trzy razy poddawał swoich rywali. Sam natomiast tylko raz w karierze musiał przełknąć gorycz porażki.

Tomasik ostatni raz walczył podczas gali KSW 68 i zmierzył się w klatce z Marcinem Trzcińskim. Panowie dali mocny pojedynek, który ostatecznie zakończył się na kartach sędziowskich zwycięstwem Adama. Dla Tomasika była to pierwsza wygrana na punkty w karierze i jednocześnie odbicie się po porażce, którą zanotował w starciu z Oumarem Sy na gali KSW 64.

Adam Tomasik jest nie tylko zawodnikiem, ale również trenerem i założycielem klubu MMA Krosno. Sportami walki zajmuje się od dziecka. W swoim sportowym portfolio ma treningi judo, karate, jiu-jitsu, a w końcu MMA. Zanim zdecydował się na sprawdzenie swoich sił w zawodowym świecie mieszanych sztuk walki, bił się również amatorsko.

Pochodzący z Rumunii Mădălin Pîrvulescu po raz pierwszy pojawi się w klatce KSW i po raz pierwszy zawalczy na obcej ziemi. Mădălin do zawodowego świata MMA wszedł dopiero w roku 2021, czyli prawie cztery lata później niż Tomasik. Do tej pory stoczył cztery pojedynki i wszystkie wygrał. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy kariery bił się aż trzy razy.

Mădălin Pîrvulescu ostatni raz walczył w czerwcu tego roku i dopisał do swojego rekordu zwycięstwo przez nokaut w pierwszej rundzie. Była to dla niego czwarta wygrana zdobyta w ten właśnie sposób. Mădălin lubi dawać twarde bezpardonowe boje, w których od początku idzie na mocne wymiany z rywalami szukając skończenia przed czasem. Zawodnik z Rumunii nie kryje, że stawia w boju na swoją nokautującą siłę ciosu i twardą psychikę, która pozwala mu na toczenie klatkowych wojen.

Nadchodzący bój Adama Tomasika z Mădălinem Pîrvulescu ma nikłe szanse na rozegranie się na pełnym dystansie. Który jednak z zawodników padnie pierwszy na matę lub zostanie poddany? Przekonamy się już 14 października podczas gali KSW 75 w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu.

Przeczytaj też: Największa walka w historii KSW oraz pojedynek mistrzowski na XTB KSW 77 w Gliwicach

Źródło: KSW

 

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.