Kazieczko vs Barrio
Zdjęcie: KSW

Droga do KSW 76: Kazieczko i Barrio

Do klasycznego starcia stójkowicza z grapplerem dojdzie podczas gali KSW 76.

Lubiący nokautować swoich rywali Maciej Kazieczko zmierzy się ze specjalistą od poddań, Francisco Barrio.

Ostatnie bilety na galę KSW 76 dostępne są na eBilet.pl.

Maciej Kazieczko ostatni raz walczył w kwietniu podczas gali KSW 69. Polak w pięknym stylu przywitał w okrągłej klatce debiutującego w niej Francuza, Wilsona Varelę. Maciej już w pierwszej rundzie mocno naruszył przeciwnika, ale Wilson przetrwał trudne chwili. W drugiej odsłonie Kazieczko ponownie potężnie trafił i dokończył dzieła zniszczenia na macie. Zwycięstwo przez nokaut było piątym takim skończeniem w karierze Macieja. 29-latek znany jest ze swoich umiejętności stójkowych. Przygodę ze sportami walki zaczynał od kickboxingu i właśnie w wymianach ciosów i kopnięć czuje się najlepiej.

Maciej jest byłym pretendentem do pasa wagi lekkiej KSW. Po czterech świetnych wygranych z rzędu zmierzył się w okrągłej klatce z mistrzem, Marianem Ziółkowskim, musiał jednak uznać jego wyższość w boju. Dziś Kazieczko znajduje się na szóstym miejscu rankingu wagi lekkiej KSW i chce ponownie wspiąć się na jego szczyt.

Maciej ma na swoim koncie osiem wygranych w zawodowej karierze, którą rozpoczął w roku 2015. Zawodnik klubu Ankos MMA jest fighterem, który zawsze gwarantuje emocje w klatce, a walki z jego udziałem należą do bardzo efektownych.

Francisco Barrio ma za sobą trzy walki w KSW. Ostatni raz bił się na gali KSW 70 w maju tego roku. W okrągłej klatce zmierzy się z Łukaszem Rajewskim i ponownie pokazał, że umiejętności grapplingowe są jego najmocniejszą bronią. Barrio poddał Łukasza w drugiej rundzie pojedynku. Dla Argentyńczyka było to szóste zwycięstwo przez poddanie w karierze. Francisco świetnie czuje się na macie, bo wywodzi się z zapasów. Dwukrotnie zdobył drugie miejsce w zapasach na mistrzostwach Panamerykańskich i był o krok od kwalifikacji na londyńskie Igrzyska Olimpijskie w 2012 roku.

Barrio jest aktualnie na fali trzech wygranych z rzędu. Dwie z nich zdobył w KSW, a jedną na gali w Chorwacji, gdzie wygrał z popularnym Vaso Bakočeviciem. „Croata” stoczył do tej pory dwanaście zawodowych pojedynków, z czego dziesięć wygrał. Francisco ma na swoim koncie poddania, ale również nokauty, a pięć pojedynków kończył już w pierwszej rundzie.

Starcie Barrio z Kazieczko zapowiada się na niezwykle interesujący bój zawodników lubiących walczyć w różnych płaszczyznach. W jakiej jednak płaszczyźnie ostatecznie rozegra się ten pojedynek? Przekonamy się już 12 listopada w nowej hali widowiskowo-sportowej w Grodzisku Mazowieckim.

Przeczytaj też: Wrzosek przygotowuje się już do kolejnej walki? „Wsparcie przybyło”

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.