Marian Ziółkowski
Zdjęcie: KSW

Ziółkowski skomentował kontuzje po wypadnięciu z KSW 76

Marian Ziółkowski to mistrz wagi lekkiej Federacji KSW, który swój tytuł mistrzowski miał bronić na gali KSW 76, zaplanowanej na 12 listopada w Grodzisku Mazowieckim. Jednak ze względu na liczne kontuzje Polak wycofał się z udziału w tym wydarzeniu. Fani MMA w Polsce mieli wielkie nadzieje na występ Ziółkowskiego. Przeciwnikiem zawodnika na gali KSW 76 miał być Saladihn Parnass. Jednak wobec kontuzji polskiego mistrza nowym przeciwnikiem Francuza został Sebastian Rajewski. Niemniej jednak pojedynek tych dwóch powyżej wspomnianych zawodników będzie main eventem listopadowej gali KSW, która będzie dostępna do obejrzenia między innymi na stronie ggbet zone.

W wywiadzie Filipowi Lewandowskiemu Marian Ziółkowski opowiedział o swoich kontuzjach, jakie obecnie go trapią. Z rozmowy wynika, że Ziółkowski potrzebuje przerwy od startów. Jak opowiada sam Ziółkowski, nie trenował od półtora tygodnia. Po takiej przerwie pojechał na sparingi, po których cały dzień dochodził do siebie. Później Ziółkowski miał też trening z zawodnikami z Gorilli, gdzie też prowadzi zajęcia. Zawodnik przyznaje, że na drugi dzień po treningach miał ból w kolanie, które miało być już zdrowe. Mistrzowi wagi lekkiej KSW po licznych kontuzjach też bolą plecy. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem dla zawodnika jest totalny odpoczynek od treningów na tydzień lub nawet dwa. Ziółkowski w wywiadzie też opowiedział, że w tym tygodniu miał zaplanowany trening na ćwiczenie techniki, ale nie ma już opcji. Według zawodnika takie treningi na razie nie mają sensu. Musi on tydzień czy dwa nic nie robić, ponieważ organizm jest przemęczony, zwłaszcza po antybiotykach. Ziółkowski planuje po raz kolejny się zwrócić do doktora Nagraby i obawia się, że ten już dalej nie będzie chciał szprycować antybiotykami, dlatego zaproponuje odpocząć od intensywnych treningów.

Marian Ziółkowski, który wypadł z walki z Salahdine’em Parnasse’em, planuje wrócić do klatki dopiero na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2023 roku. Podczas gali KSW 75, która miała miejsce 14 października w Nowym Sączu, organizacja ogłosiła, że w walce wieczoru gali KSW 76 nie będzie uczestniczył Marian Ziółkowski, który miał bronić pasa wagi lekkiej przeciwko Salahdine’owi Parnasse’owi. O powodach takiej sytuacji się wypowiedział dyrektor sportowy KSW Wojsław Rysiewski. W trakcie gali KSW 75 w rozmowie z Mateuszem Borkiem on stwierdził, że Ziółkowski miał nie tylko kontuzję kolana, ale też dodatkowo zakażenie bakteryjne, które całkowicie wyłącza go z możliwości trenowania przez najbliższe pięć tygodni.

Dyrektor sportowy KSW dodał, że lekarze zasugerowali, aby Marian Ziółkowski odpoczywał do końca tego roku. Według niego, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w kolejnej walce, gdzieś na przełomie pierwszego i drugiego kwartału kibice będą mogli zobaczyć pojedynek ze zwycięzcą walki, która odbędzie się w Grodzisku. W walce z Salahdine’em Parnasse’em o miejsce mistrza się zmierzy pretendent do tytułu, Sebastian Rajewski, a na szali pojedynku pojawi się tymczasowy pas wagi lekkiej. Starcie jest zaplanowane na 12 listopada w nowej hali widowiskowo-sportowej w Grodzisku Mazowieckim.

Kategorie
Artykuł

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.