UFC Fight Night 218 – Lewis vs Spivak!

4 lutego odbędzie się kolejna gala organizacji UFC. W walce wieczoru Sergey Spivak zmierzy się z Derrickiem Lewisem. Na karcie walk znajduje się również rywalizacja z udziałem Marcina Tybury. Co można obstawiać na najbliższym UFC?

Lewis vs Spivak – zapowiedź walki wieczoru

W najważniejszym starciu tego weekendu dojdzie do pojedynku Derricka Lewisa z Sergeyem Spivakiem. „The Black Beast” do tej pory stoczył aż 37 zawodowych walk. Lewis ma na swoim koncie 26 zwycięstw, z czego aż 21 miało miejsce przez nokaut lub techniczny nokaut. Analizując jednak jego statystyki, warto również zwrócić uwagę, że czterokrotnie zwyciężał przez decyzję, a raz po poddaniu. Był to jednak tylko wyjątek, który potwierdza regułę, że zazwyczaj kończy rywali przed czasem. Co ciekawe, sam również najczęściej przegrywa właśnie w ten sposób. Ogólnie walki z jego udziałem raczej nie toczą się w dolnej płaszczyźnie, ponieważ przez poddanie przegrał tylko raz, a aż 7 z 10 pojedynków, w których został pokonany skończyło się przez KO/TKO. Amerykanin stoi tutaj lekko na straconej pozycji, ponieważ w ostatnim czasie nie prezentował się najlepiej. Mowa tutaj o zawodniku, który zaliczył aż 3 porażki w ostatnich 4 rywalizacjach. Warto również podkreślić, że 6 kolejnych jego pojedynków zakończyło się przed czasem. Takie statystyki zwiastują, że w ofercie zakładów bukmacherskich na UFC typy dobrym wyborem może być propozycja związana z KO/TKO.

Jak prezentują się statystyki jego przeciwnika? Zawodnik z Mołdawii jest 10 lat młodszy, ale tym samym mniej doświadczony od rywala. Spivak ma na koncie 15 wygranych, z czego aż 7 miało miejsce przez KO/TKO. Jest to jego ulubiony sposób kończenia walk, jednak warto zwrócić uwagę, że minimalnie mniej, ponieważ 6 pojedynków rozstrzygnął na swoją korzyść po poddaniu. Być może właśnie w ten sposób poszuka swojej szansy na zwycięstwo z przeciwnikiem, który nie lubi tak walczyć. „The Polar Bear” do tej pory zaliczył 3 porażki w zawodowej karierze na 18 stoczonych walk. Ani razu nie przegrał przez poddanie, ale aż dwukrotnie przez KO/TKO. Zawodnik z Mołdawii przystąpi do tego starcia po 2 zwycięstwach z rzędu. Warto podkreślić, że w lutym 2020 roku przegrał on z Marcinem Tyburą.

UFC typy na walkę wieczoru

Poszukując typów na walkę wieczoru najbliższego UFC, warto zwrócić uwagę na fakt, że faworytem tego starcia jest zawodnik z Mołdawii. Spivak ma całkiem niezłą serię na przestrzeni ostatnich walk, natomiast Lewis wręcz odwrotnie. Po stronie Amerykanina stoi doświadczenie, jednak rywal prawdopodobnie będzie szybszy. W ofercie zakładów bukmacherskich. Faworytem tego starcia jest zawodnik z Mołdawii.

Wśród pozostałych opcji, które można obstawiać, znajdują się między innymi typy na zakończenie tego starcia przed czasem. W ramach takich rynków możesz obstawić zwycięstwo jednej ze stron lub po prostu zagrać, że starcie skończy się przed czasem, a wtedy zaliczają się wszystkie wygrane przez poddanie, KO, TKO. Analizując statystyki tych zawodników z ostatnich pojedynków, taka opcja może być dobrym wyborem. Amerykanin w 6 kolejnych walkach nie miał decyzji sędziów, a Spivak w 3 z rzędu.

Marcin Tybura vs Blagoy Ivanov

Przed wymagającym zadaniem w najbliższej walce stanie również Marcin Tybura. Polak w swojej karierze stoczył już 30 zawodowych pojedynków, a jego bilans to 23 zwycięstwa i 7 porażek. 37 latek w ostatnim czasie znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji, ponieważ wygrał 6 z ostatnich 7 starć. Jego jedyna porażka miała miejsce w starciu z Alexandarem Volkovem po decyzji sędziów. W ostatnim starciu wygrał z kolei w ten sposób z Alexandarem Romanovem. Kursy przygotowane przez analityków na UFC typowanie wskazywały na wyrównane starcie i tak tez było.

Analizując statystyki z dotychczasowej kariery Polaka, łatwo zauważyć, że najwięcej walk z jego udziałem kończyło się przed czasem. Tybura ma na koncie 9 wygranych przez KO/TKO, 6 poddań, a także 8 decyzji, jeśli chodzi o zwycięstwa. W przypadku porażek najwięcej razy przegrywał przez KO/TKO, ponieważ aż 4. Trzykrotnie z kolei sędziowie orzekali negatywny wynik po decyzji. Analizując statystyki z ostatnich walk z udziałem Polaka, warto zwrócić uwagę, że 5 z poprzednich 7 pojedynków zakończyło się decyzją sędziów.

Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Bułgar, czyli Blagoy Ivanov. 36-letni zawodnik Sofii ma na swoim koncie 19 zwycięstw, 4 porażki i 1 non contest. Ivanov najczęściej w swojej karierze wygrywał przez decyzję sędziów. Bułgar siedmiokrotnie rozstrzygał pojedynki na swoją korzyść w ten sposób, a do tego po 6 razy zwyciężał przez poddanie, a także nokauty. Jeśli chodzi o porażki, to ani razu nie przegrał przez KO/TKO, na co bez wątpienia trzeba zwrócić uwagę. Ivanov ma na koncie jedną porażkę przez poddanie, ale ogólnie najczęściej przegrywał przez decyzję. Ogólnie aż 11 z 24 stoczonych pojedynków z jego udziałem zakończyło się decyzją arbitrów. Jeśli chodzi o formę tego zawodnika, to w ostatnim czasie zaliczył on 3 zwycięstwa w 6 rywalizacjach, więc ma 50 procentową skuteczność.

UFC typowanie – jak obstawiać?

Najbliższa gala UFC przyniesie kibicom w naszym kraju wiele emocji, ponieważ zawalczy na niej Polak. Marcin Tybura jest faworytem tego starcia na podstawie oferty przygotowanej przez zakłady bukmacherskie. UFC typowanie nigdy nie jest jednak łatwym zadaniem, szczególnie jeśli walczą Polacy. Trybuna w ostatnim czasie znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji, co pokazał na przestrzeni 7 ostatnich rywalizacji. W tym czasie zanotował aż 6 wygranych, a przegrał tylko jeden raz po decyzji sędziów. Jego przeciwnik ma gorsze statystyki, ponieważ zaliczył aż 2 porażki w poprzednich 3 starciach. W przypadku Bułgara warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że aż 7 kolejnych rywalizacji z jego udziałem zakończyło się decyzją sędziów.

Poszukując interesującej propozycji na tę walkę zwróciłem uwagę na typ dotyczący zakończenia starcia przez decyzję sędziów. Taką opcję można postawić bez wskazywania strony zwycięzcy, ale również można podbić kurs poprzez dołożenie wygranej Polaka. Trybuna w ostatnim czasie prezentował się na tyle dobrze, że można pokusić się o zagranie takiej propozycji specjalnej. Polak radził sobie z lepszymi przeciwnikami niż Ivanov, więc zgodnie z propozycjami analityków – powinien wygrać to starcie. Po jego stronie stoi forma, doświadczenie, a także wyższe umiejętności. UFC rządzi się jednak swoimi prawami i nie ma tutaj mowy o łatwych walkach, czy też pewniaczkach bukmacherskich. Pamiętaj o tym, zawierając swoje kupony w typach na UFC.

Podsumowanie ostatniej gali UFC znajdziesz w tym miejscu.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Autor tekstu: Filip Mełnicki – obecnie związany z agencją iGaming Nomads. Od 2 lat w branży iGaming, zajmuje się pisaniem artykułów o sporcie i zakładach bukmacherskich. Prywatnie fan Twardych Pierników Toruń. Na linkedin – https://www.linkedin.com/in/filip-melnicki/

 

 

Kategorie
UFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.