Breese - Pawlak
Zdjęcie: KSW

Zapowiedź gali KSW 79

Już 25 lutego 2023 roku odbędzie się kolejna odsłona w ramach KSW. Tym razem panie i panowie zawalczą w Libercu w Czechach. Wielu fanów KSW po gali zapewne odwiedzi najlepsze czeskie kasyna i użyje np.  swoich Bizzo Casino login. Kto wystąpi w walce wieczoru? Jaki pojedynek zapowiada się najbardziej interesująco? O tym dowiesz się z przygotowanej przez nas zapowiedzi gali KSW 79.

Bardzo ciekawa walka wieczoru

25 lutego 2023 roku dojdzie do długo wyczekiwanego starcia. Oko w oko staną ze sobą Phil de Fries i Todd Duffee. Obaj panowie są doświadczeni. Brytyjczyk ma 36 lat, a Amerykanin jest starszy o rok. Walka zapowiada się interesująco. Trzeba przyznać, że panowie mają dobre rekordy. Phil de Fries w swojej karierze stoczył 29 walk. Zanotował aż 22 wiktorie. Przegrał tylko sześć razy (jeden pojedynek został uznany jako nieodbyty). Trzeba podkreślić, że Brytyjczyk jest ostatnio na zwycięskiej ścieżce. W 2022 roku 36-latek stoczył dwie walki i obie wygrał. Todd Duffee ma na pewno mniejsze doświadczenie. Amerykanin stoczył 12 zawodowych walk.

Zanotował dziewięć wiktorii. Poza tym ma na swoim „liczniku” trzy porażki. Warto dodać, że Todd Duffee wraca do oktagonu po kilku latach przerwy. Ostatnio walczył w 2019 roku na gali UFC Fight Night 158. Jego przeciwnikiem był Jeff Hughes. Walkę uznano za nieodbytą (no contest). Wydaje się zatem, że faworytem starcia w Libercu będzie zdecydowanie bardziej doświadczony Brytyjczyk.

Czy Daniel Omielańczuk zanotuje kolejne zwycięstwo?

40-latek nie ma zamiaru kończyć zawodowej kariery. Polak stoczył do tej pory 40 walk. Zanotował 26 wiktorii i 13 porażek. Jedno starcie zostało uznane jako nieodbyte. Ostatnio Daniel Omielańczuk walczył w październiku 2022 roku na gali KSW 75. Wówczas 40-latek wygrał poprzez decyzję z Michalem Martinkiem. Jak będzie teraz? Przeciwnikiem 40-latka jest Viktor Pesta. Ten pojedynek na pewno zelektryzuje czeską publiczność. W końcu w oktagonie zaprezentuje się rodak. Czech stoczył do tej pory 26 walk. Zanotował 18 wiktorii, a osiem starć przegrał. Ostatnio Viktor Pesta ma kiepski okres. W końcu w 2022 roku stoczył dwa pojedynki i oba przegrał. Teraz 33-latek będzie chciał się odbudować. Polscy kibice mają jednak nadzieję, że Daniem Omielańczuk na to nie pozwoli. Walki na wyjazdach są jednak szczególnie trudne…

Kogo jeszcze zobaczymy na KSW 79?

M.in. Arkadiusza Wrzoska. Polak zmierzy się ze Słowakiem Tomasem Moznym. To kolejne starcie, które zapowiada się bardzo ciekawie. Panowie zmierzą się w formule MMA. Arkadiusz Wrzosek ma na swoim koncie już jeden triumf. Słowak zanotował po jednej wiktorii i porażce. Pikanterii temu pojedynkowi dodaje fakt, że obaj panowie już raz się kiedyś ze sobą spotkali. Było to jednak w 2015 roku. Wtedy to w formule kickbokserskiej lepszy okazał się Tomas Mozny. Słowak wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów. Jak będzie 25 lutego 2023 roku w Libercu? Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem to ręka Arkadiusza Wrzoska powędruje do góry. Na gali KSW 79 zobaczymy także m.in. pojedynek niepokonanego Dominika Humburgera z Nemanją Nikoliciem. Łącznie zaplanowano osiem walk.

Kategorie
Artykuł

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.