Komuenha vs. Viszlay
Zdjęcie: KSW

Droga go KSW 79: Komuenha i Viszlay

Starcie w wadze średniej pomiędzy Czechem a Słowakiem będzie pojedynkiem otwierającym pierwszą galę KSW w Czechach.

W konfrontacji tej Frederico Komuenha zmierzy się z Matyasem Viszlayem.

Bilety na galę KSW 79 już w sprzedaży na eBilet.pl

Pojedynek pomiędzy Frederico Komuenhą a Matyasem Viszlayem będzie pierwszą walką w KSW dla obu zawodników. Obaj fighterzy są też na początku swojej drogi przez świat mieszanych sztuk walki. W nadchodzącym boju Komuenha reprezentować będzie Czechy, a Viszlay Słowację.

Frederico Komuenha od zawsze zajmował się sportem. Grał w piłkę nożna, trenował pchnięcie kula i rzut dyskiem i wstępował w zawodach lekkoatletycznych. Życiowe wybory sprowadziły go jednak na złą drogę i Komuenha trafił do więzienia. Tam mocno przyłożył się do treningów i zmiany swojego życia. Zaczął stawiać pierwsze kroki w boksie, ale ostatecznie wybrał MMA. W profesjonalnej walce zadebiutował występując w popularnym reality show I Am Fighter i w drugiej rundzie posłał swojego rywala na deski. Do debiutu Frederico doszło w czerwcu 2022 roku. Kilka miesięcy później Komuenha wszedł do klatki ponownie i zdobył drugą wygraną przez nokaut.

Frederico Komuenha przygotowując się do debiutu w KSW trenuje w popularnym klubie Allstars Training Center w Hiszpanii. Przed nadchodzącym bojem z Viszlayem zapowiada, że szanuje swojego rywala, ale jest pewny swego i przekonany, iż to on będzie faworytem nadciągającego pojedynku.

Matyas Viszlay nie kryje zadowolenia z podpisania kontraktu z organizacją KSW. Starcie w okrągłej klatce będzie jego drugim zawodowym pojedynkiem na zasadach MMA. Słowak zadebiutował w profesjonalnej klatce w październiku zeszłego roku i na gali organizacji East PRO Fight pokonał rywala przez nokaut. Wcześniej Matyas bił się również amatorsko i w każdej walce pokazywał, że lubi iść na mocne pięściarskie wymiany. Zbierając sportowe doświadczenie Viszlay walczył między innymi dla organizacji Oktagon MMA i I Am Fighter. Zdobył też mistrzostwo słowackiej ligi KSL. Viszlay liczy na mocny debiut w organizacji KSW, do którego przygotowuje się w klubie MMA Top Team w Koszycach.

Starcie dwóch debiutujących w KSW zawodników może dobrze rozgrzać publiczność oglądającą galę KSW 79. Obaj zawodnicy lubią i potrafią nokautować rywali, więc ich pojedynek ma szansę, aby zakończyć się przed czasem. Który jednak z zawodników wyjdzie ostatecznie z klatki jako wygrany? Przekonamy się już 25 lutego w Libercu.

Przeczytaj też: KSW: Historia zagranicznych gal

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.