Humburger
Zdjęcie: KSW

Historia KSW: Występy zawodników z Czech

Już 25 lutego organizacja KSW po raz pierwszy zawita ze swoim wydarzeniem do Czech.

Gala KSW 79 odbędzie się w Libercu, a na karcie walk pojawi się wielu ciekawych czeskich zawodników. Pierwsi fighterzy z tego kraju zawalczyli dla KSW już w roku 2008.

Bilety na galę KSW 79 w sprzedaży na eBilet.pl

W trakcie zbliżającego się wielkimi krokami wydarzenia w Czechach w okrągłej klatce wystąpi Dominik Humburger, lokalny bohater z Liberca. Na karcie walk pojawi się też pięściarski talent z Czech, David Hošek. W okrągłej klatce zawalczy również jedna z najbardziej doświadczonych czeskich zawodniczek, Petra Částkova. Podczas KSW 79 dojdzie także do debiutu w organizacji pochodzącego z Czech Frederico Komuenhy. Początkowo w karcie walk było jeszcze dwóch innych Czechów: numer cztery wśród zawodników wagi ciężkiej KSW, Michal Martínek, a także były mistrz czesko-słowackiej organizacji Oktagon MMA, Viktor Pešta. Ostatecznie jednak problemy zdrowotne sprawiły, iż obaj musieli wycofać się ze swoich pojedynków.

Historia czeskich zawodników w KSW sięga roku 2008.

Wówczas to jeszcze w białym ringu pojawił się Petr Ondrus, który zawalczył z Mamedem Khalidovem podczas gali KSW Eliminacje 2, a następnie doszedł do finału turnieju wagi do 95 kilogramów. W tym samym roku pod skrzydłami polskiej marki zadebiutował Andre Reinders, który zawalczył z Antonim Chmielewskim i wziął udział w turnieju wagi do 85 kilogramów. W roku 2013 Polskę odwiedził Pavel Svoboda i zmierzył się z Anzorem Azhievem. Kolejny zawodnik z Czech trafił do KSW dopiero w roku 2020, ale warto było czekać tak długo, bowiem Patrik Kincl nie tylko świetnie sobie radził w okrągłej klatce, ale doszedł również do boju o pas mistrzowski wagi półśredniej. W roku 2021 w KSW zadebiutowali: David Martinik, Miroslav Brož i Magdaléna Šormová. Rok później w okrągłej klatce pojawił się Luboš Lesák, Michal Martínek, Petra Částkova i Dominik Humburger.

Zawodnicy z Czech na stałe wpisali się w historię polskiej organizacji i podczas nadchodzącej gali KSW 79 napiszą jej kolejny rozdział. Gala KSW w Libercu będzie szóstym zagranicznym wydarzeniem polskiej marki i jednocześnie 84. eventem lidera europejskiego MMA. W walce wieczoru gali w Libercu Phil De Fries, najbardziej dominujący mistrz wagi ciężkiej w historii KSW, stanie do kolejnej obrony pasa i zmierzy się ze swoim dawnym pogromcą, Toddem Duffeem. KSW 79 odbędzie się 25 lutego.

Przeczytaj też: Droga do KSW 79: Humburger i Nikolić

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.