Vettori vs Dolidze
Zdjęcie: UFC

Najlepsi fighterzy 2022 roku, o których warto wiedzieć

Świat MMA w 2022 roku był dość żywy, a wielu zawodników osiągnęło rekordowe występy, umacniając swoją pozycję jednych z najlepszych zawodników roku. Wielu bojowników odcisnęło swoje piętno w branży i zaimponowało widzom swoimi umiejętnościami. W miarę zbliżania się do mistrzostw i turniejów 2023 roku, warto się przejrzeć i zobaczyć, kto nadal awansuje na szczyt i znajdzie się na liście najlepszych zawodników!

Najlepsi fighterzy 2022 roku

Mieszane sztuki walki (MMA) stają się coraz bardziej popularne, a zawodnicy z całego świata pokazują swoje umiejętności w oktagonie. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety wyrobili sobie nazwisko, pokazując swój talent i determinację, aby stać się najlepszym zawodnikiem na świecie. Wesprzeć tych sportowców, może każdy nas może, gdyż Vulkanbet online zakłady sportowe dają do tego wszystkie możliwości. Najlepsze kursy, transmisje online w 2K, a także niezawodny serwis – zrobi twój proces kibicowania niezapomnianym. Oto czterech najlepszych fighterów MMA z 2022 roku.

Jailton Almeida

Potężny Brazylijczyk z powodzeniem wystąpił w Dana White Contender Series we wrześniu 2021 roku, pokonując Nasrudina Nasrudinova. Almeida zrobił sobie przerwę, przegrupował się i ruszył na podbój UFC w lutym 2022 roku. W zaledwie siedem miesięcy Jailton stoczył trzy walki, występując w dwóch dywizjach (lekkiej i ciężkiej), nokautując Danilo Marquesa oraz pokonując Parkera Portera i Antona Turkalja. Jego przeciwnicy nie byli w stanie zatrzymać „Malhadinho”, który po prostu szedł do przodu i niszczył ich. W swoich pierwszych trzech walkach w najsilniejszej promocji na świecie, Almeida został trafiony tylko raz.

Manon Fioro

Na początku 2022 roku Francuzka zajmowała dopiero 14 miejsce w dywizji lekkiej. Pomimo posiadania trzech zwycięstw w UFC, jej walka z Mayą Benevíą Silvą wzbudziła pewne wątpliwości. W 2022 roku Fioro zmieniła swoją grę i wygrała sześć walk z rzędu, stając się nową mistrzynią dywizji lekkiej. Pokonała kilka najtrudniejszych przeciwniczek, w tym Allison Baggaley, Jazmine Bautista i Tyler Hill. Imponujące występy Fioro zapewniły jej miejsce w Hall of Fame.

Mia „The Knockout” Kang

Mia Kang to urodzona w Korei Południowej fighterka, która stała się ulubienicą fanów w 2022 roku. Szybko wyrobiła sobie nazwisko w dywizji słomkowej, gdzie została pierwszą koreańską fighterką, która zdobyła mistrzostwo UFC. Styl Mii to połączenie uderzenia i grapplingu, co czyni ją kompletną fighterką. Ma 100% współczynnik skończeń, a wszystkie jej zwycięstwa pochodzą przez nokaut lub poddanie. Jej szybkie i mocne ciosy, w połączeniu z doskonałymi umiejętnościami grapplerskimi, czynią ją niebezpieczną przeciwniczką dla każdego w oktagonie.

Pretendenci do mistrzostw w 2023 roku

Mówiąc o mistrzostwach 2023, jest zbyt wcześnie, aby przewidzieć, kto zostanie głównym pretendentem do zwycięstwa. Jednak, portal oferujący zakłady mma, mówi trojce najlepszych: Alexander Volkanovski (Australia), Roman Dolidze (Kaukaz) i Aljamain Sterling (USA), mają szansę wywrzeć wpływ w nadchodzącym roku.

Wszyscy ci zawodnicy mają potencjał, aby poprawić swoje dotychczasowe wyniki i pokazać jeszcze większe sukcesy w 2023 roku. Dzięki swoim umiejętnościom i treningom mają szansę rywalizować z najlepszymi i stać się głównymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego. Należy jednak zauważyć, że będzie też wielu innych fighterów, którzy również będą rywalizować o tytuł, dzięki czemu obstawianie będzie bardziej ekscytujące, gdyż zobaczymy, jak konkurencja rozgrywa się w nowym roku!

Kategorie
NEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.