immaf
źródło: immaf

IMMAF o Stowarzyszeniu MMA Polska

Jak zanikające przywództwo polskiego MMA otworzyło drzwi dla Martina Lewandowskiego i Stowarzyszenia MMA Polska.

19 czerwca Stowarzyszenie MMA Polska zostało publicznie potwierdzone jako posiadające status przynależności do IMMAF – WMMAA. Zastąpiło tym samym byłego członka International Mixed Martial Arts Federation, PLMMA, jako krajowy organ regulacyjny dla mieszanych sztuk walki w ramach jednolitego światowego organu zarządzającego.

Po obiecującym starcie PLMMA, którego drużyna narodowa zdobyła srebrne i brązowe medale na Mistrzostwach Świata IMMAF w 2014 r. nadeszło rozczarowania. Spowodowane było brakiem zrozumienia dla procesów medycznych wdrożonych przez IMMAF w 2015 r. Z powodu braku dokumentów medycznych, Polska jako jedyny kraj została zdyskwalifikowa ze startów w mistrzostwach European Open 2015.

Obawy wzrosły w kolejnych latach, ponieważ świadomość podstawowych potrzeb członków stowarzyszenia była kontynuowana.

PLMMA przegrupował szyki, do grupy dołączyli kolejni pasjonaci i urzędnicy, ale ich próby zapewnienia wiarygodnej struktury były daremne. Bez wsparcia sponsora i bardzo potrzebnego przywództwa, niewiele działań zostało podjętych i komunikacja z PLMMA zmniejszyła się praktycznie do zera.

IMMAF – WMMAA uważało, że mocno rozwinięte MMA w Polsce wymaga i zasługuje na samodzielną federację narodową.

Przedstawiciele PLMMA byli nieobecni podczas dwóch ostatnich Walnych Zgromadzeń IMMAF, a brak komunikacji dotyczącej kwestii członków, rozwoju sportowego MMA i aktywnego śledzenia strategii międzynarodowej organizacji spowodował w końcu zawieszenie.

Wprowadzono co prawda specjalne środki w celu wsparcia administracji PLMMA, jednak wymagania nie zostały spełnione. Zamiast tego kontynuowany był brak dobrego zarządzania i struktury członkostwa, a także minimalny udział w międzynarodowych mistrzostwach. Wyjątkiem był Eryk Walecki, który podróżował samotnie, bez trenerów i pomocy drużyny narodowej, aby rywalizować w mistrzostwach European Open 2018. Walecki zdobył złoty medal w kategorii juniorów w wadze piórkowej i był wspierany przez trenerów ze Szwecji.

Walecki

Mistrz Europy juniorów w 2018 r. Eryk Walecki wraz z trenerem drużyny Szwecji Jorgenem Hambergiem (z lewej) i Christerem Ringblomem (z prawej).

Stało się jasne, że ogromna społeczność MMA w Polsce wymaga silnego przywództwa, aby zjednoczyć wszystkie grupy. Kilku osób zwróciło się do IMMAF-WMMAA z obawami i wyraziło chęć zmiany sceny polskiego MMA.

IMMAF-WMMAA przedstawiony został plan działania, który zakładał rozwój w kierunku uznania mma przez organizacje rządowe. Miał on również zagwarantować uczestnictwo zawodników w mistrzostwach najwyższego szczebla, oraz budowę silnej bazy amatorskiej dla przyszłości polskiego MMA.

Międzynarodowa organizacja zdecydowała się na współpracę ze Stowarzyszeniem MMA Polska i Martinem Lewandowskim. Spotkało się to z silną aprobatą Rady Dyrektorów IMMAF-WMMAA i wywołało emocje wśród jej członków na całym świecie.

źródło: https://immaf.org/

Sprawdź również: Martin Lewandowski w mocnych słowach odpowiada trenerowi Oknińskiemu!

Kategorie
Świat

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.