World MMA Awards
zdjęcie: yahoo

World MMA Awards 2019 – wyniki

Wiele osób uroczystość "World MMA Awards" nazywa "Oscarami" mieszanych sportów walki.

W środowy wieczór w Pearl Concert Theater w Las Vegas odbyła się uroczysta gala „World MMA Awards 2019”.

KSW zostało nominowane w kategorii najlepsza organizacja roku, gdzie zwyciężyło UFC. Natomiast jako promotor roku o nagrodę walczył Martin Lewandowski. Ostatecznie wygrał Dana White.

W najciekawszych kategoriach triumfowały gwiazdy UFC. Daniel Cormier został zawodnikiem roku, a Amanda Nunes triumfowała wśród kobiet.

Rezultaty:

 

Zawodnik roku

Khabib Nurmagomedov

Gegard Mousasi

Dustin Poirier

Daniel Cormier 

Aung La Nsang

 

Zawodniczka roku

Valentina Shevchenko

Tatiana Suarez

Jessica Andrade

Ilima-Lei Macfarlane

Amanda Nunes 

 

Odkrycie roku:

Thiago Santos

Israel Adesanya 

Anthony Smith

A.J. McKee

Aaron Pico

 

Najlepszy zawodnik roku spoza USA:

Khabib Nurmagomedov

Kamaru Usman

Israel Adesanya

Gegard Mousasi

Aung La Nsang 

 

Walka roku:

Robert Whittaker vs. Yoel Romero 2 – UFC 225

Thiago Santos vs. Jimi Manuwa – UFC 231

Douglas Lima vs. Rory Macdonald – Bellator 192

Dustin Poirier vs. Justin Gaethje – UFC on FOX 29

Tony Ferguson vs. Anthony Pettis – UFC 229

 

Nokaut roku:

Jair Rodriguez vs. Chan Sung Jung – UFC Fight Night 139

Cris Cyborg vs. Amanda Nunes  – UFC 232

Mandel Nallo vs. Carrington Banks – Bellator 207

Vitor Belfort vs. Lyoto Machida – UFC 224

Brian Ortega vs. Frankie Edgar – UFC 222

 

Poddanie roku:

Tyson Pedro vs. Saparbek Safarov – UFC 221

Donald Cerrone vs. Mike Perry – UFC Fight Night 139

Zabit Magomedsharipov vs. Brandon Davis  – UFC 228

Aljamain Sterling vs. Cody Stamann – UFC 228

Ryan Hall vs. B.J. Penn – UFC 232

 

Powrót roku:

Claudio Silva vs. Nordine Taleb – UFC Fight Night 130

Tony Ferguson – kontuzja

Paul Craig vs. Magomed Ankalaev – UFC Fight Night 127

Derrick Lewis vs. Alexander Volkov – UFC 229

Angela Lee 

 

Zaskoczenie roku:

Khalil Rountree Jr. vs. Gokhan Saki – UFC 226

Alexander Hernandez vs. Beneil Dariush – UFC 222

Ray Cooper vs. Jake Shields – PFL

Amanda Nunes vs. Cris Cyborg  – UFC 232

Henry Cejudo vs. Demetrious Johnson – UFC 227

 

Główny trener roku:

Din Thomas

Firas Zahabi

Mike Brown 

Trevor Wittman

Javier Mendez

 

Klub roku:

Factory X

City Kickboxing

MMA Lab

ATT 

AKA

 

Sędzia roku:

Josh Rosenthal

Dan Miragliotta

Mike Beltran

Herb Dean

Marc Goddard

 

RingGirl roku

Carly Baker

Jhenny Andrade 

Summer Daniels

Arianny Celeste

Mercedes Terrell

 

Szef roku:

Dana White 

Jeff Novitzky

Martin Lewandowski

Chatri Sityodtong

Scott Coker

 

Najlepsza organizacja roku:

Rizin

KSW

ONE Championship

Bellator

UFC 

 

Analityk roku: 

Robin Black

Michael Bisping

Paul Felder

Daniel Cormier 

Dominick Cruz

 

Najlepsze medium roku:

Sherdog

MMA Fighting 

MMA Junkie

Bloody Elbow

FloCombat

 

Dziennikarz roku:

Chuck Mindenhall

John Morgan

Brett Okamoto

Ariel Helwani 

Karim Zidan

 

Źródło: MMA Fighting.com

Kategorie
Świat

Napisz komentarz

*

*

Powiązane