Zdjęcie: KSW

Droga do KSW 79: Hooi i Stoimenov

Starcie Briana Hooia z Jivko Stoimenovem jest jednym z tych pojedynków, który nie tylko może okazać się bardzo efektowny, ale również może skończyć się przed czasem.

25 lutego podczas KSW 79 obaj zawodnicy będą chcieli dopisać do swojego rekordu kolejną wygraną przez nokaut lub poddanie.

Bilety na galę KSW 79 już w sprzedaży na eBilet.pl

Brian Hooi wygrał do tej pory osiemnaście pojedynków w zawodowym MMA. Sześć razy nokautował, a sześć razy poddawał swoich rywali. Debiutując w KSW również pokazał na co go stać. Podczas gali KSW 72 w Kielcach zmierzył się z Michałem Pietrzakiem. Starcie choć krótkie, było pełne zwrotów akcji. Ostatecznie to Brian wyprowadził kończący cios, po którym zaczął rozbijać Michała na macie. Wtedy do akcji wkroczył sędzia i przerwał pojedynek. Starcie było tak efektowne, że zostało wybrane najlepszą walką wieczoru. W drugim pojedynku dla KSW Holender zmierzył się z Arturem Szczepaniakiem. Tym razem jednak sam został dobrze trafiony i musiał uznać w klatce wyższość Polaka.

Zawodnik z Holandii znajduje się dziś na trzecim miejscu rankingu kategorii półśredniej KSW. W najbliższym boju będzie chciał powalczyć o utrzymanie tej pozycji. Sam otwarcie mówi bowiem o swoich mistrzowskich ambicjach. Brian ma pokaźne doświadczenie w różnych sportach walki. Zbierał je nie tylko w Europie, ale również w Indiach, Indonezji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Walczył dla wielu znanych marek np.: Bellator MMA, German MMA Championship czy Brave CF. Jego najbliższe starcie będzie trzydziestym zawodowym pojedynkiem w karierze.

Jivko Stoimenov zadebiutował w KSW w kwietniu roku 2022. Na gali KSW 69 zmierzył się z Arturem Szczepaniakiem i podobnie jak Brian Hooi musiał przełknąć gorycz porażki w starciu z utalentowanym Polakiem. Bułgar jest dziś po dwóch przegranych z rzędu i będzie chciał powrócić na drogę zwycięstw, których w całej karierze zanotował już dwanaście. „The Bulgarian Ripper” sześć razy nokautował i sześć razy poddawał swoich rywali. Co ciekawe, wszystkie wygrane pojedynki kończył już w pierwszej rundzie.

Stoimenov przygodę z MMA rozpoczął od starć amatorskich, a gdy wszedł do zawodowej rywalizacji, w trzy lata zanotował siedem zwycięstw i tylko jedną przegraną. Początkowo Jivko bił się w rodzimej Bułgarii, ale potem zaczął też walczyć w innych krajach. Do tej pory swoje boje toczył też w Chorwacji, Macedonii, Serbii, Portugalii, Polsce i Niemczech. Stoimenvo jest byłym pretendentem do pasa wagi półśredniej niemieckiej organizacji GMC.

Nadchodzący pojedynek Briana Hooia z Jivko Stoimenovem ma potencjał na bycie niezwykle efektownym starciem. Jak jednak rozegra się batalia tych dwóch zawodników? Przekonamy się już 25 lutego podczas gali KSW 79 w Libercu.

Przeczytaj też: Starcie na szczycie wagi półciężkiej dodane do karty walk gali KSW 80

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.