zieliński
fen

Adrian Zieliński przed starciem o dwa pasy: Robię to dla takich właśnie walk.

Na Babilon MMA 10 dojdzie do historycznej walki o pasy dwóch organizacji.

Adrian Zieliński, mistrz wagi piórkowej organizacji Fight Exclusive Night zmierzy się z mistrzem tej samej kategorii wagowej, jednak organizacji Babilon MMA, Danielem Rutkowskim. Niewątpliwie jest to historyczne wydarzenie na polskim rynku MMA.

Co ciekawe Panowie zmierzą się ze sobą dwukrotnie, na wspomnianej już gali Babilon MMA 10 i potem na jednej z przyszłorocznych gal FEN. Co o całym pomyśle walki o dwa pasy sądzi reprezentant Berkut Arrachion Olsztyn?

To jest fajny pomysł, bardzo na plus. To zwiększy liczbę miejsc, gdzie można zawalczyć, lepsi przeciwnicy. Nie ma co tworzyć spięć między organizacjami, każda ma zakontraktowanych swoich zawodników i konkurują one ze sobą. Współpraca buduje, a niezgoda rujnuje, tutaj to powiedzenie sprawdza się idealnie.

Mam nadzieję, że kiedyś zrobią jeden pas, zunifikowany. Mam już w swojej kolekcji pas PLMMA, wiem już gdzie będę je wszystkie trzymał. Jestem gotowy, żeby go przejąć.

-opowiedział w rozmowie z Maciejem Turskim.

Adrian Zieliński został zapytany o to jak idą przygotowania pod niezwykle wymagającego rywala i pod fakt, że pojedynek odbędzie się 125 metrów pod ziemią, czyli w kopalni soli w Wieliczce.

Trenuję przekrojowo i dobrze się czuję na ziemi, umiem walczyć z pleców. Preferuję jednak swoją płaszczyznę walki, a więc stójkę. Bronię sprowadzeń i wolę wymieniać ciosy. Tak naprawdę uważam się jednak za zawodnika uniwersalnego i postaram się być wszechstronny. Daniel umie wiele w parterze, ale będę na to przygotowany. Moi rywale dążą do sprowadzeń, a taki styl mi pasuje. Przygotowuję się z zawodnikami, którzy prezentują mocne zapasy. Nie mogę się doczekać już tego zestawienia.

-zdradził.

Robię swoje, jak do każdej walki. Daję z siebie wszystko i czasem robię po trzy treningi dziennie. Robię to dla takich właśnie walk.

Kto zostanie pierwszym, historycznym mistrzem dwóch polskich organizacji MMA?

Gala Babilon MMA 10 odbędzie się 26 października w Wieliczce.

Zobacz także: Aleksandra Rola: Pozostaję gotowa, by bić się z Karoliną

Kategorie
BabilonFENPolska

Leave a Reply

Powiązane