Marta Waliczek i Jakub Kaszuba wystąpią w europejskim turnieju PFL!

Polacy powalczą o 100 tysięcy dolarów!

Marta Waliczek (6-5) oraz Jakub Kaszuba (8-0) wystąpią w europejskim turnieju PFL. Polka zawalczy o zwycięstwo w turnieju kategorii muszej, natomiast Polak w kategorii lekkiej.

Marta Waliczek to zawodniczka, która swój pierwszy zawodowy pojedynek stoczyła w 2012 roku. Regularne starty w MMA rozpoczęła jednak 5 lat później. W swoim dorobku ma walki dla takich organizacji jak Battle on Volga, Oktagon czy Ares FC. W tej pierwszej zdobyła nawet pas mistrzowski kategorii koguciej pokonując na wydarzeniu z numerem 10 Zairę Dyshekovą (10-5). Swój ostatni pojedynek stoczyła w listopadzie ubiegłego roku, kiedy to pokonała Raylę Nascimento (9-9).

Jakub Kaszuba to 27-letni zawodnik zawodowo walczący od 2017 roku. Do tej pory wszystkie swoje walki stoczył w amerykańskiej organizacji Combat Night. Zdobył tam nawet pas mistrzowski pokonując Nico Cocucio (11-6-1). Wcześniej odnosił zwycięstwa m.in. nad Timothym Tevesem (5-5) oraz Carlosem Alexandre (11-9).

Źródło: Twitter/PFL

Przeczytaj też: Lokalny bohater z Lubina dołącza do karty walk gali KSW 80