Mateusz Gamrot debiut w UFC
Zdjęcie: polskatimes.pl

Mateusz Gamrot: Dla mnie najważniejsze było zawalczyć, a nie przeliczać pieniądze

Zawodnik z Poznania odniósł się do słów Martina Lewandowskiego, który powiedział, że wielu zawodników nie zgodziło się na obniżenie pensji.

Mateusz Gamrot w wywiadzie dla portalu WTK.pl przyznał, że dla niego najważniejsze było zawalczyć jak najszybciej. Zawodnik zdradził, że pierwszorzędną kwestią w jego wypadku nie były pieniądze.

Ciężko jest mi odpowiedzieć za innych zawodników, bo każdy ma inny kontrakt, każdy ma na inną sumę kontrakt, więc ten ułamek procentowy dla każdego zawodnika byłby inny. Ciężko mi się zapowiadać, jak inni zawodnicy podchodzili do tego. Ja od razu byłem gotowy.

Dla mnie najważniejsze było zawalczyć, a nie przeliczać pieniądze. Choć oczywiście to też jest bardzo istotny aspekt w naszym sporcie, bo nie ma co ukrywać, jest to nasze hobby, ale i nasza praca.

– powiedział Mateusz Gamrot.

Były mistrz dwóch kategorii wagowych organizacji KSW wyznał, że do akcji chciałby wrócić jak najszybciej tylko się da.

 Miałem walczyć na gali marcowej. Miała być najszybciej. Miały być chyba trzy gale teraz zorganizowane – marzec, kwiecień i maj. Jeśli więc nie dojdzie do tych trzech, to uzbiera się nas. Zawodników jest bardzo dużo, więc część będzie musiało zawalczyć na tej pierwszej zorganizowanej gali. Część niestety będzie musiała czekać dłużej, ale ja mam nadzieję, że wystąpię. Choćby dlatego, że nie było mnie od bardzo dawna.

W jednym z wywiadów Martin Lewandowski przyznał, że był zawiedziony postawą niektórych zawodników. Chodziło oczywiście o zmniejszenie gaży, gdyby gala KSW 53 miała się odbyć bez publiczności. Gamer zaprzeczył, że był jednym z tych, którzy nie zgodzili się na zmniejszenie wypłaty.

Mnie nie było bardzo długo, miałem długą przerwę, długo się przygotowywałem. Byłem też specjalnie w USA, aby się przygotowywać, więc gdy padła taka informacja, nawet nie przeliczałem tych pieniążków. Nie patrzyłem na to. Tylko od razu się zgodziłem. Dla mnie najważniejszy był pojedynek. Powrót do klatki.

– wyznał Mateusz Gamrot.

Cały wywiad z Mateuszem Gamrotem możecie obejrzeć TUTAJ. 

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane