KSW 65
Zdjęcie: KSW

Gala KSW 65. Znamy kursy bukmacherów na walkę Khalidov – Soldić i pozostałe walki!

Ostatnia w tym roku gala federacji KSW zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Dwa starcia o pas, kilka pojedynków będących przepustką do walk o najwyższe cele. Dodatkowo KSW po raz pierwszy wchodzi do „nowego domu”, czyli na platformę Viaplay. Wieczór 18 grudnia na długo może zapisać się w historii polskiego MMA. Jak galę widzi bukmacher Fortuna? Sprawdzamy kursy.

Mamed Khalidov – Roberto Soldić: walka o pas wagi średniej

W walce wieczoru zmierzą się Mamed Khalidov oraz Roberto Soldić. Stawką pojedynku jest pas mistrzowski federacji KSW w wadze średniej. Już teraz kibice i eksperci mówią o jednym z najciekawszych zestawień w historii KSW. Żywa legenda federacji, czyli Mamed Khalidov wcale nie jest jednak faworytem bukmacherów w tej konfrontacji.

Kursy bukmachera Fortuna na walkę wieczoru KSW 65: Mamem Khalidov – Roberto Soldić

Mamed Khalidov – 2.59, Roberto Soldić – 1.50

Firma bukmacherska Fortuna przygotowała także kursy m.in. na to w której rundzie oraz w jaki sposób ta walka się zakończy. Przewidywania bukmachera odnośnie różnych wariantów zakończenia pojedynku można sprawdzić na WygranaOnline.

Jeśli walkę wieczoru podczas KSW 65 wygra Roberto Soldić, to stanie się posiadaczem dwóch pasów mistrzowskich największej federacji MMA w Europie. Obecnie Roberto Soldić jest czempionem wagi półśredniej. Wygrana z Mamedem Khalidovem pozwoli mu zgarnąć drugi tytuł. Z kolei sam Mamed Khalidov planuje obronić pas wagi średniej, który zdobył pokonując w rewanżowym boju Scotta Askhama.

Patrząc na ostatnie walki obydwu zawodników nie powinno dziwić, że faworytem bukmacherów jest Chorwat. Roberto Soldić ma serię sześciu wygranych walk w MMA. Z kolei Mamed Khalidov dopiero w ostatnim starciu z Askhamem przełamał się po trzech porażkach (2x Tomasz Narkun, 1x Scott Askham). Nadal trzeba jednak pamiętać, że Mamed Khalidov to fighter nieprzewidywalny i może zaskoczyć w każdym momencie.

Co poza obecną formą przemawia jeszcze za Roberto Soldiciem? Z pewnością punktem mającym znaczenie jest wiek obu gwiazd KSW. Mamed Khalidov przekroczył już czterdziestkę i z każdą walką bliżej mu do końca zawodowej kariery w MMA. Z kolei Roberto Soldić to dwudziestosześciolatek, który wchodzi w swój najlepszy czas. Zdecydowanie widać u Chorwata tendencję wzrostową jeśli chodzi o formę i umiejętności. Najbliższe lata w KSW mogą należeć do niego. Stary mistrz nie odda jednak tronu łatwo. Zapowiada się ciekawe starcie podczas KSW 56. Czy bukmacherzy mają rację odnośnie jego rozstrzygnięcia? Tego dowiemy się już niebawem.

Daniel Torres – Salahdine Parnasse: walka o pas wagi piórkowej

Nie tylko starcie Mamed Khalidov – Roberto Soldić będzie mistrzowską walką podczas KSW 65. O pas zawalczą również Daniel Torres i Salahdine Parnasse. Będzie to rewanż za pierwszy bój obu zawodników. Wówczas Daniel Torres dość niespodziewanie zadał rywalowi pierwszą porażkę w karierze. Teraz zdaniem włodarzy KSW, Salahdine Parnasse jest niezwykle zdeterminowany by odebrać rywalowi tytuł mistrza.

Co-main event gali KSW 65 w ocenie bukmachera Fortuna, będzie walką „do jednej bramki”. Jednak podobnie miało być przy okazji pierwszego spotkania obu dżentelmenów. Czy Daniel Torres znów zaskoczy fanów MMA? Może jednak Salahdine Parnasse udowodni, że poprzednia walka była tylko wypadkiem przy pracy? Zobaczmy kursy Fortuny.

Kursy bukmachera Fortuna na co-main event KSW 65: Daniel Torres – Salahdine Parnasse

Daniel Torres – 3.56, Salahdine Parnasse – 1.25

Damian Stasiak – Lom-Ali Eskijew

Zanim rozpoczną się walki o mistrzowskie pasy KSW, do oktagonu wejdą Damian Stasiak i Lom-Ali Eskijew. Polak stoczy swoją czwartą walkę dla federacji, a w sumie jego rekord walk w MMA to 13 wygranych i 7 porażek. Bilansem 18-5 może pochwalić się jego rywal. Bukmacher Fortuna w roli faworyta tego starcia stawia reprezentanta Niemiec. Czy jednak Damian Stasiak może sprawić niespodziankę? Byłoby to spore zaskoczenie, ale wsparcie kibiców w Arenie Gliwice może pomóc pochodzącemu z Łodzi zawodnikowi.

Kursy bukmachera Fortuna na walkę KSW 65: Damian Stasiak – Lom-Ali Eskijew

Damian Stasiak – 3.05, Lom-Ali Eskijew – 1.38

Roman Szymański – Mateusz Legierski

Starcie Roman Szymański kontra Mateusz Legierski odbędzie się w limicie do 70,3 kg. Faworytem bukmachera Fortuna jest Roman Szymański. Kibice mogą w tym przypadku liczyć na widowiskowy pojedynek w kategorii lekkiej. Roman Szymański już kilkukrotnie zdobywał bonusy za walki w KSW, z kolei Mateusz Legierski jest niepokonany w zawodowych walkach MMA. To zwiastuje bardzo ciekawy bój, a być może bukmacherzy zupełnie nie trafią ze swoimi przewidywaniami. Z pewnością to będzie uczta dla fanów MMA.

Kursy bukmachera Fortuna na walkę KSW 65: Roman Szymański – Mateusz Legierski

Roman Szymański – 1.40, Mateusz Legierski – 2.96

Michał Kita – Marek Samociuk

Michał Kita i Marek Samociuk, czyli potężne bomby w wadze ciężkiej. Faworytem bukmacherów jest w tym przypadku Michał Kita i nie jest to zaskoczeniem. Choć ostatnie dwie walki Kita przegrał, to nadal znajduje się w czołówce wagi ciężkiej polskiego MMA. Z kolei Marek Samociuk dopiero rozpoczyna swoją przygodę z KSW. Walka podczas najbliższej gali będzie jego drugą na tej federacji. W debiucie pokonał Izu Ugonoha, ale walka z Michałem Kitą może być trudniejszym wyzwaniem. W tym starciu można spodziewać się nokautu.

Kursy bukmachera Fortuna na walkę KSW 65: Michał Kita – Marek Samociuk

Michał Kita – 1.32, Marek Samociuk – 3.39

Adam Niedźwiedź – Miroslav Brož

W tym starciu mieli rywalizować Adam Niedźwiedź oraz Ion Surdu. Jednak pierwotnie przewidziany do tego starciu Surdu doznał kontuzji. W jego miejsce wskoczył Miroslav Brož, który będzie trudnym rywalem dla Polaka. Faworytem bukmachera Fortuna jest jednak Adam Niedźwiedź. Czy zmiana przeciwnika na tydzień przed walką nie popsuje planu zawodnika na walkę? Trzeba przyznać, że jeśli chodzi o bilans starć w MMA to Miroslav Brož nie odstaje od Iona Surdu. Zbudowane z przymusu zestawienie może zaskoczyć kibiców.

Kursy bukmachera Fortuna na walkę KSW 65: Adam Niedźwiedź – Miroslav Brož

Adam Niedźwiedź – 1.50, Miroslav Brož – 2.59

Damian Piwowarczyk – Marc Doussis

W konfrontacji Damian Piwowarczyk kontra Marc Doussis faworytem bukmacherów jest ponownie Polak. Do tej pory na zawodowstwie w MMA zarówno Damian Piwowarczyk (4-0) jak i Marc Doussis (7-0) nie zaznali goryczy porażki. Po gali KSW 65 jeden z zawodników „zabrudzi” swój rekord. Ta walka może otworzyć drzwi do starć większej wagi w kategorii półciężkiej, która jednak jest mocno obsadzona. Czy Piwowarczyk pokaże włodarzom, że może stać się czołowym zawodnikiem federacji w tej kategorii? Może to Marc Doussis efektownie przywita się KSW? Kursy bukmacherów rzucają trochę światła na tą walkę.

Kursy bukmachera Fortuna na walkę KSW 65: Damian Piwowarczyk – Marc Doussis

Damian Piwowarczyk – 1.27, Marc Doussis – 3.77

Anita Bekus – Magdalena Sormowa

Podczas KSW 65 czeka nas także rywalizacja kobieca. Anita Bekus kontra Magdalena Sormowa to ciekawe zestawienie. Faworytem bukmachera Fortuna jest Sormowa, która jest o wiele bardziej doświadczoną zawodniczką. Walka toczyć się będzie w limicie kategorii słomkowej. Obie fighterki potrafią kończyć rywalizację przed czasem. Można zatem liczyć, że starcie zakończy się w efektowny sposób.

Kursy bukmachera Fortuna na walkę KSW 65: Anita Bekus – Magdalena Sormowa

Anita Bekus – 3.96, Magdalena Sormowa – 1.25

Patryk Likus – Alexander Lööf

Kolejna walka, w której doszło do zmiany rywala. Początkowo Patryk Likus miał zmierzyć się z Luke Santarellim. Ostatecznie jego rywalem będzie Alexander Lööf, który podobnie jak poprzednik ma bilans zawodowych walk MMA na poziomie 2-0. Z kolei Patryk Likus do tej pory tylko raz walczył zawodowo. Debiut okazał się dla niego zwycięski. Mamy zatem do czynienia ze starciem dwóch niedoświadczonych jeszcze fighterów, którzy są na początku drogi. Firma bukmacherska Fortuna typuje, że faworytem będzie Patryk Likus.

Kursy bukmachera Fortuna na walkę KSW 65: Patryk Likus – Alexander Lööf

Patryk Likus – 1.45, Alexander Lööf – 2.76

Szamad Erzanukajew – Bartosz Rewera

Ostatnie w tym zestawieniu, choć tak naprawdę premierowe starcie gali KSW 65. Szamad Erzanukajew będzie faworytem konfrontacji z Rewerą. W opinii bukmachera Fortuna ma to być najbardziej jednostronna walka podczas najbliższej gali federacji KSW. Bartosz Rewera to jednak zawodnik ambitny, który z pewnością będzie chciał sprawić niespodziankę.

Kursy bukmachera Fortuna na walkę KSW 65: Szamad Erzanukajew – Bartosz Rewera

Szamad Erzanukajew – 1.20, Bartosz Rewera – 4.56

Bukmacher Fortuna umożliwia obstawianie zakładów bukmacherskich w Polsce w sposób legalny, gdyż posiada specjalne zezwolenie wydane w Polsce. Gra u nielegalnych bukmacherów jest karalna. Zakłady bukmacherskie wiążą się z ryzykiem, a ich obstawianie może zakończyć się uzależnieniem od hazardu. Zakłady bukmacherskie tylko dla osób pełnoletnich.

 

Kategorie
KSWPolskaTypowanie (Typy bukmacherskie)

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.