Thiago Santos
Zdjęcie: mmanytt.com

Thiago Santos zabrał głos po porażce z Jonem Jonesem

Brazylijczyk w walce wieczoru na UFC 239 pokazał się z fantastycznej strony i gdyby nie kontuzja, kto wie jak potoczyłby się ten pojedynek.

Thiago Santos wypowiedział się na temat swojej porażki z Jonem Jonesem na UFC 239. Brazylijczyk po pięciu rundach przegrał z mistrzem przez niejednogłośną decyzję sędziów. Santos doznał poważnej kontuzji kolana na początku drugiej rundy. Po walce „Maretta” wspomniał, że nie był do końca pewny decyzji sędziów.

Byłem zaskoczony. Nawet wydaje mi się, że więcej razy go trafiłem, to była bardzo bliska walka. Ciężko jest pokonać mistrza w tak wyrównanej walce. Musisz dołożyć dwa razy więcej i pokazać się z dużo, dużo lepszej strony. Nie byłem zbytnio przekonany, że to wygram. Kiedy jednak jeden z sędziów wskazał mnie jako zwycięzcę pomyślałem – Cholera, to jest jednak możliwe? – nie byłem jednak wciąż o tym przekonany. Czułem się ok z tym, że przegrałem.

Walka nie potoczyła się do końca tak jak to sobie zaplanowałem. Kontuzja bardzo mocno mnie zastopowała. Moim planem było walczyć tak, jak walczyłem w pierwszej rundzie. Założenia były takie, żeby bić się w ten sam sposób przez kolejne cztery rundy

– powiedział Thiago Santos dla Esporte Espetacular.

Kontuzja kolana po walce okazała się na tyle poważna, że dłuższa przerwa czeka 35-letniego Brazylijczyka. Thiago Santos chętnie skrzyżuje rękawice w walce rewanżowej z Jonem Jonesem.

Rewanż byłby moim marzeniem. Chciałbym wyleczyć moje kolano na 100%, a potem dostać szansę rewanżu. Wtedy będziemy mogli zobaczyć, jak Jon poradzi sobie ze mną kiedy będę sprawny w 100%. To zdecydowanie będzie inna walka, niż ta, którą zobaczyliście ostatnio

– stwierdził „Maretta”.

Thiago Santos będzie jednak musiał uzbroić się w cierpliwość. Do walki z Jonem Jonesem ustawia się już kolejka. Wśród potencjalnych kandydatów do walki z „Bonesem” wymienia się naszego rodaka, Jana Błachowicza.

Przeczytaj także: Roberto Soldić vs. Paul Daley na KSW 50 w Londynie?!

Kategorie
UFC

Leave a Reply

Powiązane