Jessica Andrade Valentina Shevchenko
Zdjęcie: WP Sportowe Fakty

Jessica Andrade: Jeśli pokonam Zhang, chcę walki z Shevchenko!

Brazylijska mistrzyni kategorii słomkowej jeszcze nie pokonała Weili Zhang w pierwszej obronie swojego tytuły, ale już snuje plany o potencjalnej walce z Valentiną Shevchenko.

Jessica Andrade stanie niebawem do swojej pierwszej obrony pasa w kategorii słomkowej. Jej przeciwniczką będzie Weili Zhang z którą zmierzy się na  UFC FN 157 w Chinach. Brazylijka już snuje plany o potencjalnej super walce z mistrzynią kategorii muszej Valentiną Shevchenko. Andrade przyznaje, że najważniejszy pojedynek przed nią, to oczywiście obrona tytułu. Natomiast nie ukrywa, że po zwycięstwie chciałaby zmierzyć się z mistrzynią kategorii muszej Valentiną Shevchenko.

W wywiadzie dla portalu Portal do Vale Tudo, Andrade w superlatywach wypowiadała się na temat Valentiny  Shevchenko, a walka z nią byłaby spełnieniem jej marzeń.

Strasznie chciałabym takiego pojedynku. Wierzę w to, że wygramy swoją następną walkę. która jest teraz najważniejszym starciem w mojej karierze. Kto wiem może potem zapytam o pojedynek z Shevchenko. Ona jest najlepsza w kategorii muszej, to byłby fajny test dla mnie.

Bardzo ją lubię. Zawsze się uściskamy i witamy, a także ze sobą rozmawiamy. Ona jest bardzo miła, ale ja chciałabym się z nią zmierzyć. Chcę zobaczyć na jakim poziomie jestem obecnie. Uważam, że bardzo się rozwinęłam. Obronię najpierw swój tytuł. Zapytam potem o pojedynek z Valentina i zostanę mistrzynią dwóch kategorii wagowych

– powiedziała Bate-Estaca.

 

Jessica Andrade pokonała w ostatniej walce Rose Namajunas przez TKO w drugiej rundzie i tym samym zdobyła pas kategorii słomkowej. Brazylijka wcześniej odprawiała z kwitkiem takie zawodniczki jak Karolina Kowalkiewicz, Claudia Gadelha czy chociażby Tecia Torres.

Przeczytaj także: Mackenzie Dern wróci do klatki po ciąży

Kategorie
UFC

Leave a Reply

Powiązane