Jose Aldo kategorii
Zdjęcie: Yahoo! Sports

Jose Aldo chętny na walkę z Cejudo w kategorii koguciej!

Były mistrz dywizji piórkowej, uważa, że jest w stanie wypełnić limit 135 funtów.

Kilka zwycięstw i zmiana posiadacza pasa – tego potrzebuje Jose Aldo, aby ponownie stanąć do walki o utracony tytuł kategorii piórkowej. Zawodnik nie zamierza czekać i chcę zejść do dywizji koguciej.

Zawodnik Nova Uniao, który wielokrotnie wspominał o chęci występu w wadze lekkiej, teraz skupił się na limicie 135 funtów. Celem jest walka z popularnym „Triple C”.

„Usiadłem i przedyskutowałem to z moim sztabem i myślę, że istnieje realna szansa, że ​​mogę zarobić 135 funtów. To jest dywizja, do której chcę się przenieść i od razu proszę o walkę mistrzowską. Henry Cejudo powiedział, że jest otwarty na walkę z każdym, więc chce tej walki i tego trofeum”

-stwierdza były mistrz w wywiadzie dla Combate.

Aldo mówi, że na roztrenowaniu ważył około 163 funtów. Dodaje również, że nigdy nie ważył ponad 170 funtów, gdy ciężko trenuje.

Brazylijski zawodnik walczył ostatnio w maju, przegrywając z Alexandrem Volkanovskim w Rio de Janeiro. Jose, który znokautował Jeremy’ego Stephensa i Renato Moicano w swoich poprzednich pojedynkach, jest podekscytowany potencjalnym pojedynkiem z tak świetnym sportowcem jak Henry Cejudo.

„Jest mistrzem olimpijskim, świetnym sportowcem i bardzo szanuję jego osiągnięcia. Ten gość zasługuje na wszystko, co zdobył. Myślę, że UFC chce tego starcia, a dla mnie to wielkie wyzwanie. Po pokonaniu Moraesa mówił, że jest otwarty na walkę z wielkimi nazwiskami.”

„Nikt nie spodziewał się, że pokona Marlona w stójce. Dla mnie to świetnie, bo ma styl walki, który dobrze pasuje do mojego sposobu prowadzenia pojedynków”

-dodał.

Cejudo obecnie wraca do zdrowia po operacji barku, przez którą prawdopodobnie nie zawalczy w tym roku.

Zobacz także: Typowanie redakcyjne UFC 241

Kategorie
UFC

Dodaj komentarz

Powiązane