jones sonnen
daily express

Sonnen: Jones nie będzie mistrzem w wieku 35 lat

Chael Sonnen uważa, że Jon "Bones" Jones niebawem straci pas wagi półciężkiej.

Jon Jones został najmłodszym mistrzem UFC w historii w 2011 roku. Na UFC 128 znokautował on bowiem legendarnego już Mauricio Ruę, zgarniając pas wagi półciężkiej. Od tamtego momentu, z pewnymi przerwami, nadal dzierży ten tytuł.

Jednak według byłego rywala Jonesa, obecnego analityka MMA, Chaela Sonnena, UFC musi szukać zastępstwa dla obecnych, starzejących się już zawodników, by amerykański gigant nie stał w miejscu. Według niego, Jonesa miałby zastąpić tymczasowy mistrz wagi średniej, Israel Adesanya.

Mamy teraz Israela Adesanye, to dobry przykład. Israel Adesanya będzie tym, który na pewno ruszy UFC naprzód. Stanie się największą gwiazdą, a wkrótce będzie mowa o tym, że jest największym wojownikiem bez podziału na kategorie wagowe na świecie. Jones zostanie zastąpiony.

Chael Sonnen przekonuje, że dni 32-letniego Jona Jonesa na szczycie są policzone.

Z czasem będzie musiał zmienić kategorię wagową, jeśli chce zostać zapamiętany… Musi się rozwinąć, musi pokazać się na pewnym poziomie, musi pokazać, że może tam iść i konkurować z Danielem Cormierem będąc “czystym”.

-kontynuował Sonnen.

Nie sądzę, żeby zdawał sobie sprawę, jak szybko ten zegar zwalnia. Nie będzie mistrzem w wieku 35 lat. Absolutnie nie będzie. Prawdopodobnie nie będzie nawet w main evencie czy co-main evencie jakiejkolwiek gali w wieku 36 lat. W wieku 37 lat będzie walczył o swoje miejsce w tym sporcie. Właśnie tak to działa.

Co uważacie na temat wypowiedzi Sonnena? Czy Adesanya może zastąpić Jonesa?

 

 

Zobacz także: Anthony Pettis: Diaz nie jest prawdziwym „półśrednim”

 

Kategorie
ŚwiatUFC

Napisz komentarz

*

*

Powiązane