costigan
fightstoremedia.ie

Catherine Costigan przed KSW 50: Walczę, aby pokazać, że kobiety są równie dobre technicznie jak mężczyźni

Na KSW 50 swój debiut w polskiej organizacji zaliczą Aleksandra Rola i Catherine Costigan.
Obie zawodniczki zmierzą się ze sobą, choć pierwotnie Catherine Costigan wcale nie przeszła przez myśl włodarzom KSW. Rywalką Roli miała być Karolina Owczarz, jednak jak wiemy, zawodniczka Shark Top Team musiała wycofać się z pojedynku z powodu kontuzji. Jej miejsce zajęła właśnie Irlandka, która będzie bardzo ciężkim testem dla Polki.
No właśnie, kim jest rywalka Aleksandry? „The Alpha Female” posiada rekord 6 wygranych i 2 porażek. W przeszłości walczyła dla takich organizacji jak BAMMA, Invicta czy chociażby Cage Warriors. Teraz przyjdzie jej walczyć na jednej z największych scen na świecie, z najlepszą oprawą, czyli w KSW. Jak z tym czuje się zawodniczka?
Zawsze słyszałam fantastyczne rzeczy o KSW, to światowy lider i świetne miejsce dla przyszłych gwiazd MMA. Kocham pracować z profesjonalistami.
-powiedziała w rozmowie z naszym portalem.
Każdą wziętą walkę traktuję jako pracę. Po podpisaniu umowy robię wszystko, aby dać z siebie jak najwięcej.

Jak już wspomniano, Catherine Costigan zastąpiła Karolinę Owczarz. O propozycji walki dowiedziała się na 3 tygodnie przed galą. W starciu z Rolą, na papierze Irlandka będzie underdogiem i wie o tym doskonale. Jednak jak sama mówi, Polka na rolę faworytki będzie musiała zapracować.

Rozumiem, że Ola jest faworytką, ale będzie musiała na to zapracować tej nocy. Nigdy nie przeszkadza mi, co ludzie myślą o mnie i moich szansach na wygraną. Nie widzę ich żeby przychodzili na moją siłownie by mnie obserwować, by widzieć moje postępy i dbałość o szczegóły, dzięki którym jestem lepsza. Moje życie polega na wyzwaniach, jeśli byłoby łatwo, to nie byłoby to wyzwanie, bez sensu!

Nigdy nie szukałam łatwych walk. Po prostu idę przed siebie, do klatki. Na KSW 50 zrobię to samo, świat będzie patrzył, walczymy dla naszych fanów na całym świecie. Walczę, aby pokazać, że kobiety są równie dobre technicznie jak mężczyźni.

Catherine opowiedziała także o tym, co motywuje ją do walki. Dla wielu zawodników motywacją jest rodzina, możliwość osiągnięcia największych laurów czy chociażby pieniądze. Dla Costigan najważniejszą rzeczą jest jednak bycie wzorem dla młodszego pokolenia.

Jestem w MMA już od dawna, widzę, jak to ewoluuje, codziennie uczę dzieciaki, jak stać się kolejną generacją wojowników, które mogą debiutować na doskonałych galach, takich jak KSW. Uczę wszystkich narodowości, w tym Polaków. Myślę, że będę miała w nich trochę wsparcia tej nocy. Jestem pasjonatką bycia odpowiednim wpływem na te dzieci, które we mnie wierzą i kochają MMA. To jest powód dla którego walczę.

Tutaj możecie zobaczyć próbkę umiejętności zawodniczki z Irlandii.

Jak myślicie, która z Pań udanie zadebiutuje w KSW? Costigan czy Rola?

KSW 50 odbędzie się 14 września w The SSE Arena, na Wembley w Londynie.

Zobacz także: Jędrzejczyk o Błachowiczu: To naprawdę może zwiększyć jego szanse na zakontraktowanie walki o pas

Kategorie
KSWPolska
2 komentarze
 • AgA
  5 września 2019 at 11:59
  Napisz komentarz

  Good luck Catherine🤩 ,💥 best female fighter with big heart ❣

 • Magdalena
  5 września 2019 at 22:54
  Napisz komentarz

  Good Luck Catherine 💪💪💪

 • Napisz komentarz

  *

  *

  Powiązane